StoryEditor

Wzmocniona prasa Massey Ferguson

Efektem gruntownej modernizacji dotychczasowej konstrukcji jest nowa prasa wysokiego zgniotu marki Massey Ferguson, model 2370 Ultra HD. 
09.12.2017., 00:12h
Najnowsze dziecko inżynierów z fabryki w Hesston (USA) może zwiększyć wydajność formowania bel (120/90 cm) aż o 20% w stosunku do wersji MF 2270 XD. W tym celu koncern AGCO opracował nowy podbieracz OptiFlow z 80 podwójnymi palcami, między którymi zamontowano osłony z lekkiego tworzywa. To znacznie ograniczyło masę podzespołu. Układ napędowy pracuje ze zwiększoną do 1500 obr./min prędkością, co przekłada się na dużą siłę ściskającą prasowaną masę – 760 kN.

Aby uzyskać jednorodne bele trzeba było także zwiększyć częstotliwość pracy tłoka do 50 uderzeń na minutę. Aby sprostać wymaganiom zwiększonej wydajności konstruktorzy zwiększyli wytrzymałość głównych elementów maszyny, przede wszystkim ramy, koła zamachowego, przekładni, tłoka i komory prasowania. Wysoka przepustowość maszyny sprawia, że nowa konstrukcja przeznaczona jest przede wszystkim do pracy w największych gospodarstwach i firmach usługowych. 

Fot. firmowe
Jan Beba
Autor Artykułu:Jan Bebaredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie techniki rolniczej.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 10:59