StoryEditor

Czwarte spotkanie z cyklu Agro Akademia Soi

Soja jest uprawą, która w naszych warunkach dopiero raczkuje. Każde raczkujące dziecko w pierwszych latach rozwoju najwięcej wymaga uwagi, i najwięcej pyta. Tak i w przypadku soi mamy najwięcej wątpliwości. Dlatego dużym zainteresowaniem cieszą się szkolenia z zakresu agrotechniki tego gatunku. Jedno z nich miało miejsce pod Jarosławiem w woj. podkarpackim 23 lutego 2018 r.
23.02.2018., 17:02h
- Propagujemy uprawę soi, ponieważ jest wiele zapytań i wątpliwości co do jej uprawy i wykorzystania. Dlatego stworzyliśmy Agro Akademię Soi, aby z jednej strony nauczyć rolników jej uprawy, a z drugiej samemu poznać wątpliwości które trapią klientów - powiedział podczas otwarcia konferencji Daniel Niewiński z firmy Saatbau.

Donau Soja promuje soję

Donau Soja jest to organizacja, która promuje uprawę soi w dorzeczu rzeki Dunaj. Jest to obszar od południa Francji, przez Szwajcarię, Austrię, południowe Niemcy, po Węgry, Rumunię i Ukrainę. W obszar ten szeroko wpisuje się też Polska, a konkretnie jej południowe województwa. Stowarzyszeniu chodzi o promowanie soi non-GMO.

Europa jest największym na świecie importerem śruty sojowej i drugim po Chinach importerem nasion soi. Dlatego rozwój uprawy soi wynika m.in. z tego, że Europa jest zależna pod względem białka od reszty świata. Powinna uniezależnić się, choćby na wypadek kłopotów z transportem z Ameryki Południowej czy wzrostu zapotrzebowania w Chinach - powiedział Niewiński w imieniu stowarzyszenia. Innym powodem jest domaganie się społeczeństwa produktów bez GMO. Dodał też,...
Pozostało 87% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Tomasz Czubiński
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie ochrony, uprawy i nawożenia roślin

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
06. grudzień 2023 11:56