StoryEditor

Jak chronić uprawy przed sarnami i jeleniami?

Przed nami jeszcze okres zasiewów gatunków ciepłolubnych, jak chociażby soja czy słonecznik, które bez wątpienia są łakomym kąskiem dla zwierzyny. Gospodarując na terenie o dużym udziale lasów, warto się zastanowić nad dodatkowym zabezpieczeniem przed zgryzaniem. Jak chronić uprawy przed sarnami i jeleniami?
27.04.2023., 13:04h
W tym celu można zastosować preparat Trico, który zawiera tłuszcz owczy. Producent zaleca jego stosowanie w słoneczniku i soi od momentu wytworzenia przez rośliny 2 liści do początku kwitnienia. Zalecana dawka preparatu to 15 l/ha, a w sezonie można go zastosować do 4 razy w odstępach 7-14 dni.

100% skuteczności bez fitotoksyczności

Preparat ma działać odstraszająco przez zapach i smak. Producent zapewnia 100-proc. Skuteczność po pierwszym roku, bez efektu fitotoksyczności na młodych roślinach. Preparat nie ma ograniczeń, jeśli chodzi o temperaturę, jednak po zabiegu przez 24 godziny nie powinno padać. Poza rolniczym preparat ma też szerokie zastosowanie w leśnictwie do ochrony młodych nasadzeń czy w winorośli. Dystrybuowany jest przez Agrosimex, a jego cena to 775 zł brutto za 10 l.

fot. Shutterstock
Tomasz Czubiński
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie ochrony, uprawy i nawożenia roślin

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 08:16