StoryEditor

Program węglowy eAgronom – zrównoważone rolnictwo i dodatkowy dochód

Rozwiązaniem dla rolników, którzy chcą łączyć ze sobą zrównoważone rolnictwo z dodatkowym dochodem, jest program węglowy eAgronom.
12.02.2024., 13:16h

Program węglowy, który pomaga rolnikom łączyć ze sobą założenia zrównoważonego rolnictwa z możliwością osiągnięcia dodatkowego dochodu dla gospodarstwa, został zatwierdzony przez Verra Verified Carbon Standard. Jest to program umożliwiający generowanie i sprzedaż kredytów węglowych.

Kredyty węglowe

Program węglowy eAgronom to wdrażanie praktyk, które mają na celu wprowadzenie międzyplonów, redukcję emisji CO2 i zwiększenie poziomu węgla w glebie, a także poprawienie jej jakości. Program oferuje również narzędzia do monitorowania emisji i zarządzania gospodarstwem, a także zapewnia wsparcie ekspertów eAgronom w osiąganiu zrównoważonych celów rolniczych.

Dodatkowy przychód dla rolnika

Program węglowy to również możliwość wygenerowania dodatkowego przychodu przy jednoczesnym zwiększeniu żyzności gleby. Zaraz po oceanach, gleba jest największym akumulatorem CO2 na świecie, dlatego też jest to realna szansa na redukcję emisji gazów cieplarnianych.

Rolnik także podczas trwania programu jest zaopatrzony w pełen pakiet wsparcia oraz instrukcji, które pozwolą mu generować kredyty węglowe i poprawią jakość gleby na jego polach.

image

eAgronom kredyty węglowe

FOTO: eAgronom
Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. marzec 2024 22:21