StoryEditor

Krajowe Dni Pola w Boguchwale [RELACJA]

Dni pola stanowią specyficzne święto rolnictwa. Natomiast wśród palety spotkań firmowych z odmianami i środkami do produkcji Krajowe Dni Pola wyróżnia multioferta - spotkać można tu niemal wszystkie marki, ale także natknąć się na doradców.
27.06.2024., 15:05h

Krajowe Dni Pola rozpoczęły się w piętek, 14 czerwca w Boguchwale koło Rzeszowa. Jest to dzień, który można śmiało nazwać młodzieżowym, ponieważ jako dzień nieweekendowy zjechali się uczniowie szkół rolniczych. Co ciekawe do Boguchwały zlokalizowanej w południowo-wschodnim krańcu Polski zjechali się adepci rolnictwa z całego kraju, nawet z rejonu przeciwległego krańca, czyli okolic Szczecina.

image
Krajowe Dni Pola w Boguchwale
FOTO: Tomasz Czubiński

Co warto zobaczyć na Krajowych Dniach Pola?

Krajowe Dni Pola potrwają do niedzieli, 16 czerwca. Co będzie można na nich zobaczyć? Jest tu kolekcja odmian upraw rolniczych niemal wszystkich gatunków. Specjaliści z firm hodowlano-nasiennych i od dystrybutorów służą informacjami o odmianach i pomogą dobrać kreacje do pola. Bogata jest też oferta biopreparatów wspomagających agrotechnikę - od produktów udostępniających składniki pokarmowe, po takie, które wspomagają odporność roślin na biotyczne i abiotyczne czynniki środowiska. Są też producenci nawozów i środków ochrony roślin.

image
Krajowe Dni Pola w Boguchwale
FOTO: Tomasz Czubiński

W sobotę odbędzie się XXV Krajowa Wystawa Zwierząt Hodowlanych, podczas której wyłonione zostaną czempiony. Będą miały miejsce także wydarzenia dla ducha, czyli występy zespołów folklorystycznych i muzyki rozrywkowej.

image
Krajowe Dni Pola w Boguchwale
FOTO: Tomasz Czubiński

Zapraszam do obejrzenia relacji z dzisiejszego dnia na naszym profilu facebookowym.

tcz

Tomasz Czubiński
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie ochrony, uprawy i nawożenia roślin

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. lipiec 2024 15:22