StoryEditor

Dni Pola i jubileusz firmy Kalinowski

13 czerwca 2024 roku miało miejsce szczególne wydarzenie, firma Kalinowski świętowała swój jubileusz, 25- lecie firmy, które zostało połączone z dniami pola oraz otwarciem wytwórni pasz.
25.06.2024., 13:46h

Firma Kalinowski Sp. z o.o. swoją siedzibę posiada w Kaźmierzu w województwie wielkopolskim, a 13 czerwca 2024 roku obchodziła swój jubileusz, 25-lecie istnienia na rynku.

image
Dni Pola Kalinowski
FOTO: Bernat
image
Dni Pola Kalinowski
FOTO: Bernat

Dni Pola 2024

Ten szczególny dzień, połączony został z Dniami Pola, w czasie których uczestnicy mieli okazję zobaczyć kolekcję odmian rzepaku ozimego hodowli: Syngenta, Rapool Polska, BASF Polska, KWS Lochow Polska, HR Danko,IGP Polska.

image
Dni Pola Kalinowski
FOTO: Bernat

A także kolekcję odmian zbóż ozimych z hodowli: HR Danko, Saaten Union, KWS Zboża, Syngenta, HR Smolice, HR Strzelce,

IGP Polska i z Poznańskiej Hodowli Roślin.

image
Dni Pola Kalinowski
FOTO: Bernat

Na poletkach doświadczalnych pracownicy firmy: Jacek Wojtas, Paweł Kubiak i Paweł Grześkowiak wraz z przedstawicielami producentów, omawiali technologię uprawy i ochronę zbóż i rzepaków, oraz cechy poszczególnych odmian. Nawet przelotne opady deszczu nie przeszkodziły w wymianie doświadczeń i uwag na temat prezentowanych roślin, a rolnicy z dużym zainteresowaniem uczestniczyli w spotkaniu.

Nowa wytwórnia pasz i nagroda od Forbes

Jednym z ważniejszych punktów dnia, było uroczyste otwarcie nowej wytwórni pasz przez Wojciecha Kalinowskiego wraz z żoną Wandą.

Firma Kalinowski od 1999 roku swoją działalność rozpoczęła od dystrybucji pasz, dostarczając ją okolicznym producentom zwierząt, a wieloletnie doświadczenie w produkcji oraz skupie płodów rolnych, przyczyniło się do pójścia o krok dalej i rozwijaniu się w obszarze produkcji pasz, stąd powstanie nowej linii produkcyjnej. 

image
Wojciech Kalinowski, Wanda Kalinowska
FOTO: Bernat

Jak zaznaczył właściciel, Wojciech Kalinowski wytwórnia pasz powstała we współpracy z firmą Wenglorz.

- Wytwórnia pasz to nasza najnowsza inwestycja, podjęliśmy to wyzwanie i wchodzimy na rynek pasz. Wytwórnia ma wydajność około 6 tys. ton miesięcznie, jeżeli mowa o premixach to jest to poziom około 1500 ton na miesiąc – mówi Kalinowski. – Ta wytwórnia to jest takie dopełnienie tego, od czego zaczynałem, czyli od produkcji pasz na małą skalę, następnie byliśmy dystrybutorem pasz różnych marek, a w dalszych latach firma postawiła na rozwój w kierunku kompleksowej obsługi. Każdy z działów stopniowo rozwijaliśmy, a dzisiaj kończymy na tym, od czego zaczynałem – dodał.

W otwarciu wytwórni udział brali przedstawiciele lokalnych władz gminy oraz powiatu.

W tym roku Kalinowski Sp. z o.o. została również wyróżniona nagrodą od Forbes - Diamenty 2024. 

image
Uroczyste otwarcie wytwórni pasz
FOTO: Bernat

 

Bernat Patrycja

Fot: Bernat

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. lipiec 2024 13:07