StoryEditor

Nowy biopreparat wspierający nawożenie - Encera

Spółka należąca do Sumitomo Corporation – Sumi Agro Europe i Azotic Technologies, który jest wiodącym dostawcą biologicznej technologii wiązania azotu o nazwie Encera/Envita, ogłosiły podpisanie umowy dystrybucyjnej na ten preparat na rynki europejskie. Jaka jest rejestracja preparatu Encera?
19.06.2023., 15:06h
Wiązanie azotu atmosferycznego przez rośliny zapewnia Technologia Encera, która oparta jest na szczepie symbiotycznych bakterii Gluconacetobacter diazotrophicus. Preparat stosowany jest nalistnie, a po wykonaniu zabiegu zawarte w nim bakterie nawiązują symbiotyczną relację z rośliną uprawną, aby następnie namnażać się w tkankach roślinnych. Tak związany azot z powietrza staje się dostępny w komórkach liści oraz korzeni rośliny przez cały sezon. Jest to dodatkowe, a zarazem naturalne źródło azotu, który jest niezbędny do budowania plonu.

Encera rejestracja

Preparat Encera zarejestrowany jest między innymi do stosowania w uprawie:
  • kukurydzy,
  • rzepaku,
  • zbożach,
  • ziemniakach.
Porozumienie tych firm wpłynie na rozszerzenie zasięgu produktów Azotic na rynku europejskim, a także wzbogaci portfolio biologicznych rozwiązań Sumi Agro Europe, globalnie oznaczonych marką Seipro.
Według warunków umowy Sumi Agro Europe będzie miała wyłączność na dystrybucję formuł Encera/Envita na wybranych rynkach europejskich. Umowa obejmuje kluczowe państwa takie jak:
  • Niemcy,
  • Polska,
  • Francja,
  • Austria i planowane jest rozszerzanie na kolejne kraje.

Budowanie pozycji na rynku europejskim

Azotic Technologies znany jest z innowacyjnego i wysokiej jakości produktu Encera. Produkt ten zdobył rozpoznawalność na rynku amerykańskim i kanadyjskim. Sumi Agro Europe i Azotic na celu mają zbudowanie pozycji na europejskim rynku.

- Sumi Agro Europe ma udokumentowane osiągnięcia w zakresie marketingu i dystrybucji produktów na rynku rolniczym. Podpisanie umowy jest zgodne z naszym strategicznym celem, tzn. rozszerzeniem globalnej obecności firmy poprzez lokalnych partnerów oraz dostarczaniem naszych produktów i usług szerokiej grupie klientów. Jesteśmy przekonani, że Sumi Agro Europe podziela nasze zobowiązanie i będzie ważnym partnerem w rozwoju naszej działalności w Europie – mówi dyrektor generalny Azotic, Ray Chyc.

- Z radością przyjmujemy rolę wyłącznego dystrybutora technologii wiązania azotu firmy Azotic. Ta współpraca stanowi ważny kamień milowy w ekspansji naszego portfolio Seipro, ponieważ pozwala nam oferować klientom innowacyjne rozwiązania w zrównoważonym zarządzaniu azotem, co jest szczególnie istotne w ramach strategii EU Farm to Fork. Uważamy, że połączenie wiedzy eksperckiej Azotic i naszych możliwości dystrybucyjnych przyniesie wzajemny sukces. Encera to mocne uzupełnienie portfolio Seipro, naszej linii produktów biologicznych. Dowodzi naszego zaangażowania w dostarczanie producentom rolnym wiodących produktów biologicznych i narzędzi, które poprawiają zrównoważone i efektywne rolnictwo – stwierdził zespół Sumi Agro Europe.

Produkt Encera w 2023 roku był dostępny na polskim rynku w ograniczonej ofercie. Dzięki pozytywnym opiniom klientów od 2024 będzie dostępny w szerszej skali.na podst. inf. pras. 
fot: envato.elements
Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. kwiecień 2024 21:15