StoryEditor

„System Monitoringu Suszy Rolniczej – stan aktualny i wyzwania” – konferencja IUNG-PIB już jutro!

Już jutro, 15 czerwca, odbędzie się konferencja pt. „System Monitoringu Suszy Rolniczej – stan aktualny i wyzwania”, której organizatorem jest Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach.
14.06.2023., 15:06h
Konferencja, która odbędzie się w formule hybrydowej w Pałacu Czartoryskich – siedzibie IUNG-PIB – dotyczy prowadzonego przez Instytut systemu (SMSR) służącego wskazywaniu obszarów suszy rolniczej. System Monitoringu Suszy Rolniczej jest pomocny w przydzielaniu rekompensat za straty poniesione w uprawach uwzględnionych w ustawie o dopłatach do ubezpieczeń upraw rolnych i zwierząt gospodarskich. Ponadto, podczas jutrzejszego wydarzenia poruszone zostaną aspekty prawne związane z pomocą kierowaną do rolników wskutek występowania suszy rolniczej. Zwieńczeniem konferencji w Puławach będzie debata nad rozwojem Systemu Monitoringu Suszy Rolniczej.

Wydarzenie skierowane jest do przedstawicieli władz rządowych, agencji rządowych, izb rolniczych, przedstawicieli firm ubezpieczeniowych, samorządów oraz instytucji naukowych. Udział w nim, a w szczególności w panelu dyskusyjnym, będzie doskonałą okazją do interdyscyplinarnej wymiany doświadczeń.

Ze względu na formułę hybrydową konferencji, Instytut przygotował 500 miejsc na platformie ZOOMlink do rejestracji TUTAJ
Będzie ją można śledzić również poprzez platformę YouTubelink TUTAJ

Konferencja objęta została patronatem honorowym Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Roberta Telusa. Nasza redakcja objęła to wydarzenie patronatem medialnym.

Oprac. na podstawie materiałów prasowych IUNG-PIB
Fot. Walerowska
 
Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
03. marzec 2024 18:09