StoryEditor

Pogoda w weekend - czekają nas upały i burze z gradem

O upałach w kraju nie trzeba już nikogo uprzedzać, ale opady gradu mogą wyrządzić na polach duże straty. Jaka pogoda będzie w weekend? 
12.08.2022., 17:08h
Takie prognozy na najbliższe godziny przewidują krajowi synoptycy. Na północnym zachodzie ostrzeżenie obejmuje wysokie temperatury, a na południowym wschodzie kraju mogą wystąpić opady deszczu, którym towarzyszyć mogą także silne opady gradu (patrz mapa).

W sobotę, najlepsza pogoda będzie na północy i zachodzie kraju. Będzie bezchmurnie, w dzień, jak i w nocy, bez opadów i bardzo ciepło (nawet do 30 stopni C). W centrum i na południu pogoda będzie grosza - miejscami ma padać deszcz, a na południu prognozowane są też burze.

IMGW zapowiada, że od niedzieli możliwy jest przelotny deszcz i burze w całym kraju, upał nadal na zachodzie, ale w poniedziałek temperatury około 30°C wystąpią również w centrum oraz na południu Polski.
W związku z tym w rejonie północnym nasilą się skutki suszy rolniczej, a na południu kukurydza, słonecznik, ziemniaki, czy burak cukrowy mogą zostać uszkodzone przez grad. To również tereny nawiedzone przez skutki suszy, które nasilą się na uprawach uszkodzonych opadem gradu.
[bie]
Janusz Biernacki
Autor Artykułu:Janusz Biernackiredaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie uprawy i nawożenia roślin.
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. marzec 2024 05:39