StoryEditor

Procam z wizytą na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie

Firma Procam odwiedza uczelnie rolnicze w całym kraju zachęcając studentów do udziału w „Ogólnopolskim Konkursie Wiedzy Praktycznej o Agronomii”. Redakcja topagrar.pl jest partnerem tego konkursu.
05.12.2019., 16:12h
Głównym celem tego konkursu jest upowszechnienie praktycznej wiedzy agronomicznej wśród studentów uczelni rolniczych, promocja tych uczelni oraz organizatora, czyli firmy Procam. Koordynatorem tego projektu multimedialnego jest Radosław Dumiński z firmy Procam.

Spotkanie ze studentami otworzył prof. dr hab. inż. Krzysztof J. Jankowski, prodziekan ds. kształcenia Wydziału Kształtowania Środowiska i Rolnictwa UWM w Olsztynie, który podziękował firmie Procam za pomysł organizacji tego konkursu.

Słowo wstępne nt. firmy Procam wygłosił Tomasz Szweda, dyrektor regionalny Procam na Żuławy i Powiśle. 

— Działamy w całej Polsce, mamy 150 przedstawicieli terenowych i doradców, którzy są zawsze do dyspozycji rolników.NAsi pracownicy nieustannie się szkolą, by pomóc rolnikom reagować na nowe potrzeby i wyzwania, pojawiające się w produkcji roślinnej – mówił Tomasz Szweda.

Następnie bogatą ofertę top agrar Polska w zakresie wydawnictw papierowych, kanałów internetowych oraz eventów dla rolników przedstawił  Bartłomiej Czekała, zastępca redaktora naczelnego top agrar Polska.

W części agrotechnicznej spotkania o zagadnieniach związanych z uprawą zbóż mówili: Grzegorz Malesiński, główny specjalista ds. ochrony i nawożenia roślin firmy Procam oraz Michał Wojtacki, przedstawiciel handlowy Procam z woj. warmińsko-mazurskiego. 

Grzegorz Malesiński podkreślał znaczenie wielu czynników, wpływających na osiąganie wysokich plonów. Wśród nich wymienił terminowe i odpowiednie wykonanie zabiegów agrotechnicznych, badanie gleby, dobór nawożenia oraz materiału siewnego, optymalny termin siewu i skuteczną ochronę.

– W ochronie i dokarmianiu dolistnym ważny jest taki dobór składników i substancji, żeby nie wywoływały one antagonizmów – mówił Grzegorz Malesiński. 

O najważniejszych zagadnieniach w uprawie rzepaku ozimego mówił Arkadiusz Chmara, kierownik oddziału Procam w Nowym Dworze Gdańskim.

– Żeby dobrze posiać rzepak trzeba zadbać o to, by słoma, która pozostaje na ściernisku została albo dobrze pocięta i zmieszana z glebą lub zebrana z pola i zastąpiona obornikiem. Kluczowe jest także odpowiednie pH oraz zasobność gleby w mangan, bo rzepak jest podatny na jego niedobór – mówił Arkadiusz Chmara.

Kolejne spotkania Procam ze studentami odbędę się niebawem w Szczecinie, Krakowie i w Lublinie.

bcz
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
07. grudzień 2023 00:53