StoryEditor

RAGT przejmuje Deleplanque. Co to oznacza dla branży nasiennej?

RAGT przejmuje Deleplanque, rozszerzając swoje portfolio i zdobywając nowe rynki. Co oznacza to dla sektora nasiennego i jakie korzyści przyniesie branży?

14.09.2024., 14:00h

RAGT Semences przejmuje Deleplanque

Francuska firma nasienna RAGT Semences przejmuje wszystkie udziały grupy Deleplanque. Po tygodniach negocjacji obie strony doszły do porozumienia, o czym poinformowano 3 września. Finalizacja przejęcia, pod warunkiem uzyskania odpowiednich zgód urzędowych, planowana jest jeszcze na 2024 rok.

Zobacz też: Uprawy nasienne w Polsce – jaka jest powierzchnia?

 - Integracja Deleplanque razem z jej spółkami zależnymi Strube i van Waveren w grupie RAGT pozwoli nam na wejście na nowe rynki i rozwój działalności badawczo-rozwojowej – powiedział Eric Verjux, prezes grupy Deleplanque. RAGT liczy, że dzięki przejęciu poszerzy swoje portfolio produktów i wykorzysta nowe możliwości synergii.

RAGT z szeroką ofertą nasion podbija rynek

Grupa RAGT zatrudnia obecnie prawie 1 600 osób, z czego około 400 to osoby zatrudnione w dziale badań. Firma działa w około 50 krajach. W roku finansowym 2022/23 odnotowała obroty na poziomie 556,5 mln euro, a jej skonsolidowany zysk wyniósł 24,3 mln euro.

Od kukurydzy po buraki cukrowe

RAGT Semence może pochwalić się jednym z najszerszych portfolio w branży nasiennej, obejmującym m.in. kukurydzę, sorgo, zboża, rośliny oleiste, strączkowe, paszowe oraz okrywowe. Z kolei grupa Deleplanque specjalizuje się w dystrybucji nasion buraków cukrowych, pszenicy, żyta, słonecznika i warzyw.

Źródło: AgraEurope

Maria Khamiuk
Autor Artykułu:Maria Khamiukdziennikarz, współpracownik PWR Online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. październik 2024 04:27