StoryEditor

Sesja IOR-u tuż tuż

Już od kilkudziesięciu lat IOR–PIB w Poznaniu organizuje sesje, które gromadzą wielu zainteresowanych naukowców i ludzi z branży ochrony roślin. Już za chwilę (jutro 12 lutego dzień przedsesyjny) rozpocznie się  59. Sesja Naukowa IOR-PIB.
11.02.2019., 16:02h
Tym razem branża ochrony roślin spotka się w Poznaniu w hotelu Novotel (pl. Andersa 1). Hasłem przewodnim spotkania będą Nowoczesne rozwiązania w ochronie roślin. Program spotkania, jak co roku, jest obszerny i obejmuje wiele zagadnień dotyczących ochrony roślin. We wtorek 12 lutego o godz. 16.00 w sali London sesję rozpocznie Forum Młodych Naukowców. W tym samym czasie w sali Barcelona odbędzie się także Forum Nauka- Praktyce. Dyskusja ma dotyczyć m.in. wyzwań regulacyjnych UE dla dostępności środków ochrony roślin w Polsce oraz problematyki w integrowanej ochronie i produkcji kukurydzy.

Oficjalne otwarcie 59. Sesji Naukowej IOR–PIB odbędzie się 13 lutego o godz. 10.00 w sali Berlin. Podczas tej uroczystości ma zjawić się sam Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi – Jan Krzysztof Ardanowski oraz dyrektor IO –PIB Poznań – prof. Marek Mrówczyński. W dalszej części odbędą się wykłady tematyczne oraz dyskusje. W godz. 14.30–16.15 organizatorzy zaplanowali, w sali Barcelona, serię wykładów i dyskusji na temat bezpieczeństwa żywności i środowiska. Od 16.45 do 18.30 będzie miała miejsce dyskusja o zwalczaniu chwastów. Natomiast od 18.30 do 19.00 odbędzie się sesja posterowa.

W czwartek od godz. 9.00 do 9.30 odbędzie się ciąg dalszy sesji posterowej oraz wykłady tematyczne w sali Barcelona i Amsterdam. Na około godz. 13.00 w sali Amsterdam przewidziane jest podsumowanie i zakończenie 59. Sesji Naukowej IOR oraz wręczenie wyróżnień i nagród autorom najlepszych posterów.

Więcej informacji na stronie www.ior.poznan.pl
kk
Tomasz Czubiński
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie ochrony, uprawy i nawożenia roślin

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 14:43