StoryEditor

Tajemnicza plama na liściu, czyli kulisy pracy redakcji

Sezon ochrony liścia flagowego w pełni. Za chwilę trzeba będzie przystąpić do zabiegów ochrony kłosa zbóż. Ale czy na 100% dobraliśmy właściwy środek? Okazuje się, że objawy chorób mogą być bardzo mylące.
31.05.2021., 15:05h
Dokładne obejrzenie plamy na liściu czy zmiany w wyglądzie rośliny to połowa sukcesu w rozpoznaniu przyczyn i znalezieniu środka zaradczego. Czasem jednak objawy są niespecyficzne lub łudząco podobne do innych oznak. Ułatwieniem w rozpoznaniu chorób jest na pewno Atlas chorób roślin rolniczych dla praktyków. Zawiera on nie tylko objawy makroskopowe, widoczne gołym okiem oraz informacje z czym można chorobę pomylić, ale jest także uniwersalnym narzędziem diagnostycznym do analizy mikroskopowej.
 
Na filmie zdradzamy nieco tajemnic pracy redaktora „top agrar Polska”. Przybliżamy także szczegóły pracy z mikroskopem w analizie chorób roślin. Pokazujemy czym była tajemnicza plama. Zaskakujący wynik analizy pozwoli na właściwy dobór środka lub wzbogacenie mieszaniny o preparat na rozpoznanego sprawcę. Analiza wbrew pozorom jest bardzo prosta i w zasięgu każdego.
 
W redakcji „top agrar Polska” powstała seria Atlasów... dla praktyków. Stworzona przez praktyków dla praktyków. Pozwala nie tylko na rozpoznanie choroby, ale także na znalezienie sposobu jej zapobiegania czy zwalczania.

Atlas chorób dostępny jest na stronie www.agrarsklep.pl

Tomasz Czubiński
Autor Artykułu:Tomasz Czubiński

redaktor „top agrar Polska”, specjalista w zakresie ochrony, uprawy i nawożenia roślin

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
11. grudzień 2023 13:47