StoryEditor

Zboża: w tym tygodniu nie brakuje podwyżek

Na rynku zbóż w tym tygodniu daje się zauważyć trend wzrostowy cen skupu, szczególnie w przypadku pszenic. Na podwyżki załapało się też w niektórych punktach żyto, pszenżyto i jęczmień.
29.11.2018., 14:11h
Nasza dzisiejsza sonda przynosi nieco zmian w cennikach skupu. Dotyczą one głównie pszenicy konsumpcyjnej i paszowej. Ta pierwsza podrożała w przedziale 5–30 zł/t, a zmian mogą oczekiwać rolnicy z woj. dolnośląskiego, wielkopolskiego, mazowieckiego czy kujawsko-pomorskiego. Pszenica paszowa natomiast podrożała w tym tygodniu o 10–40 zł/t w niektórych punktach skupu m.in. w woj. opolskim, podkarpackim, pomorskim, dolnośląskim, wielkopolskim czy mazowieckim.
W porównaniu z pszenicami dziś jest mniej podwyżek pozostałych zbóż. Jęczmień kosztuje więcej w woj. dolnośląskim, wielkopolskim czy podkarpackim – o 10–30 zł/t. Za żyto paszowe wyższe o 10–20 zł/t stawki są w woj. wielkopolskim czy pomorskim, a za pszenżyto można dziś dostać więcej w niektórych skupach w woj. opolskim, pomorskim czy łódzkim.

Średnie ceny z dzisiejszej sondy:
  • pszenica konsumpcyjna – 814 zł/t,
  • pszenica paszowa – 783 zł/t,
  • żyto – 663 zł/t,
  • pszenżyto – 703 zł/t,
  • jęczmień – 729 zł/t
  • kukurydza sucha – 689 zł/t,
  • kukurydza mokra – 498 zł/t.

Handel zamarł

Jak dowiedziałem się od osoby ściśle związanej z rynkiem zbóż bardzo ciężko jest w tym...
Pozostało 73% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Jacek Daleszyński
Autor Artykułu:Jacek Daleszyński

redaktor top agrar Polska, specjalista w zakresie uprawy roślin.

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. lipiec 2024 04:11