StoryEditor

AGRO-TECH w Minikowie już w ten weekend

Pandemia wyhamowała, a co za tym idzie imprezy terenowe ruszyły z kopyta. Już w ten weekend w Minikowie odbędą się Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH. To już 43 edycja!
16.06.2021., 19:06h

Prezentacja nowoczesnych rozwiązań technicznych i osiągnięć hodowlanych w produkcji zwierzęcej, a także wspieranie procesów modernizacyjnych i rozwojowych gospodarstw rolnych - to główne cele tej imprezy targowej.

Tradycyjnie podczas AGRO-TECH-u największą powierzchnię ekspozycyjną zajmą producenci oraz dealerzy ciągników i maszyn rolniczych. Nie zabraknie w ten weekend także producentów i firm posiadających w swojej ofercie nawozy, środki ochrony roślin i nasiona, a także firmy specjalizujące się w budownictwie i wyposażeniu budynków inwentarskich, odnawialnych źródłach energii, firmy sektora finansowego i wiele wiele innych.

Jeżeli jesteście zainteresowani uzyskaniem informacji dotyczących finansowania różnych działań z zakresu rolnictwa i obszarów wiejskich w nowym okresie programowania już w ten weekend możecie liczyć na pomoc ekspertów. Swoje stanowisko informacyjno-promocyjne w dniach 19-20 czerwca będzie miało Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz podległe agencje rolne.

Podczas targów odbędzie się Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych, na której zobaczyć będzie można bydło, owce, kozy, alpaki oraz zwierzęta futerkowe. Co więcej, zostaną rozstrzygnięte takie konkursy jak: AGROLIGA, Bezpieczne Gospodarstwo Rolne, GRAND PRIX Targów oraz na najbardziej Innowacyjny Produkt Targów.


II edycja Krajowych Dni Pola

Wraz z AGRO-TECH w Minikowie odbędzie się druga edycja Krajowych Dni Pola. Na ponad 13 ha poletek demonstracyjnych zobaczyć będzie można 500 odmian roślin uprawnych (wzbogacających płodozmian, poprawiających strukturę gleby czy tez roślin niszowych) i ponad 100 demonstracji branżowych.

Oprac. Na podstawie KPODR w Minikowie

Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 20:30