Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Ardanowski o Wojciechowskim: Reprezentuje wizję rolnictwa zrównoważonego, zdrowszego, chroniącego przyrodę

Obrazek

Wczoraj informowaliśmy o zgłoszeniu przez Polskę Janusza Wojciechowskiego jako kandydata do objęcia funkcji unijnego komisarza ds. Rolnictwa po tym jak z ubiegania się o tekę w KE zrezygnował Krzysztof Szczerski. Kandydaturę Wojciechowskiego na antenie TVP INFO skomentował minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Dominika MulakBartłomiej Czekała28 sierpnia 2019, 14:22
– Wspólna polityka rolna jest jedną z najważniejszych wspólnotowych polityk. Rzeczywiście prawie 40% budżetu UE przeznaczane jest na wsparcie dla rolnictwa - mówił minister Ardanowski, który podkreślał, że jest to jeden z najważniejszych resortów w Komisji Europejskiej.

– To jest dla Polski duża szansa, ponieważ jest to uznanie dla naszego rolnictwa, również naszej roli. Do tej pory tradycyjnie na ogół ważne kraje z Europy zachodniej miały ten resort, więc jeżeli polski komisarz mógłby o tym decydować, bo jednak jego rola jest bardzo ważna, ważniejsza niż ministra w rządzie w danym kraju, byłoby to wyróżnienie dla Polski – powiedział szef resortu rolnictwa.

Ardanowski z uznaniem wypowiedział się o kandydaturze Janusza Wojciechowskiego na komisarza Unii Europejskiej.
– Jeżeli komisarzem zostałby Janusz Wojciechowski, to bardzo bym się z tego powodu cieszył. Znam Janusza od wielu lat, jest człowiekiem, którego bardzo cenię. Zna znakomicie funkcjonowanie Unii Europejskiej, ponieważ był europosłem w Trybunale Obrachunkowym. Wie, jak ta machina działa, a jednocześnie jest człowiekiem znającym rolnictwo – dodał minister.

Zdaniem szefa MRiRW Wojciechowski reprezentuje wizję rolnictwa zrównoważonego, zdrowszego, związanego z ochroną przyrody, którą on sam bardzo sobie ceni.

–Stawia też nacisk na potrzebę utrzymania dużej ilości mniejszych gospodarstw, które mają szczególną rolę nie tylko w samej produkcji, ale i utrzymania obszarów wiejskich. Tego jak zapewnić młodych rolników, by chcieli pozostawać na wsi, by warunki funkcjonowania tam były na tyle porównywalne z miastem, by ludzie chcąc realizować swoje aspiracje życiowe nie musieli uciekać do miast – powiedział minister.

Janusz Wojciechowski jako kandydat na komisarza UE ds. Rolnictwa chce przedstawić długofalową wizję rolnictwa w Unii Europejskiej rozłożoną nawet na kilkadziesiąt lat, co ważniejsze jest jednym z głównych zwolenników wyrównania dopłat dla rolników w UE.

Źródło: TVP Info


Picture of the author
Autor Artykułu:Dominika Mulak
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)