StoryEditor

Areszty dla handlarzy podróbkami polifoski

CBŚP zatrzymało 4 mężczyzn, którym Prokuratura Okręgowa w Zamościu postawiła zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, oszustwa co najmniej 31 osób oraz naruszenia prawa do własności przemysłowej.
29.08.2016., 13:08h

Chodzi o proceder wprowadzenia na rynek podrabianych nawozów, głównie polifoski 6, o którym wcześniej szeroko pisaliśmy w papierowym wydaniu "top agrar Polska". Zatrzymani mężczyźni to: 39-letni Robert P. i 36-letni Łukasz Z. z woj. mazowieckiego oraz 45-letni Czesław K. i 34-letni Rafał B. z woj. lubelskiego. Organy ścigania zarzucają, że wymienieni wprowadzili na rynek (głównie w woj. mazowieckim i lubelskim, ale nie tylko) co najmniej ponad 8 tys. t podróbki.

Zorganizowaną grupę przestępczą rozpracowywali policjanci z lubelskiego CBŚP i inspektorzy z Urzędu Kontroli Skarbowej w Lublinie. Funkcjonariusze równocześnie przeszukali 9 miejsc, gdzie zabezpieczyli dokumentację sprzedaży, samochody i biżuterię o wartości ponad 150 tys. zł. Na poczet kar zarekwirowano majątek o wartości 1,5 mln zł.

Wspomnianym osobom grozi do 8 lat więzienia, śledztwo jest rozwojowe.    as

Andrzej Sawa
Autor Artykułu:Andrzej Sawa
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
17. lipiec 2024 22:33