StoryEditor

Bayer powoli trawi Monsanto

Przejmowanie firmy Monsanto przez Bayer AG przebiega zgodnie z harmonogramem.
02.03.2017., 16:03h

Przejmowanie firmy Monsanto przez Bayer AG przebiega zgodnie z harmonogramem. – Robimy duże postępy – zapewnił Werner Baumann, prezes zarządu Bayer AG (na zdjęciu) podczas dorocznej konferencji prasowej w siedzibie firmy w Leverkusen. Potwierdził jednocześnie, że nabycie Monsanto nie będzie odbywać się kosztem innych firm.

Zdaniem Baumanna, w tym biznesie nie będzie sprintu, lecz raczej maraton. Pytany o odległość od celu stwierdził, że z 42 kilometrowej trasy maratonu jest pokonana już więcej niż połowa. W listopadzie ub. roku wdrożona została kwestia sfinansowania zakupu w części z obligacji zamiennych. Także około dwóch trzecich z 30 organów państwowych wydało pozwolenie na zakup. Spodziewane zakończenie transakcji ma nastąpić do końca 2017 r.

Warto zaznaczyć, że dobre wyniki koncernu za ub. rok psują nieco wyniki działu związanego z rolnictwem – CropScience. Przychody były o 1,5% niższa niż w 2015 r., sięgając 7,96 mld euro. Spadek przychodów wystąpił w herbicydach (o 2,2% do 2,69 mld euro) i insektycydach (o 13,3% do 1,36 mld euro). Natomiast wzrosła sprzedaż fungicydów (o 4% do 2,96 mld euro).

Opr. pł
Fot. Łuczak

Pozostało 10% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
04. grudzień 2023 18:50