StoryEditor

Czarne chmury nad hodowlą zwierząt futerkowych

Ustawa zakazując hodowli zwierząt futerkowych ma być gotowa na początku przyszłego roku, a sam zakaz wszedłby życie po kilkuletnim vacatio legis. To deklaracje polityków z Parlamentarnego Zespołu Przyjaciół Zwierząt złożone podczas „Światowego Dnia bez Futra”.
26.11.2019., 12:11h
Posłowie Koalicji Obywatelskiej oraz Lewicy zapowiadają rozpoczęcie prac nad zakazem hodowli zwierząt na futra. Takie deklaracje padły podczas zorganizowanego przez obrońców zwierząt pod Sejmem happeningu związanego z obchodami „Światowego Dnia bez Futra”.
- Zacznijmy robić rzeczy. Zacznijmy nie tylko gadać i pokazywać te straszne plakaty, ale zacznijmy pracować, żeby to wszystko się udało - powiedział Krzysztof Śmiszek poseł Lewicy.

W ostatnim czasie produkcja futer w Polsce i Europie znacznie się zmniejszyła. Mimo to zdaniem aktywistów pro-zwierzęcych oraz polityków Koalicji Obywatelskiej i Lewicy najwyższa pora wprowadzić zakaz, bo tego oczekuje społeczeństwo.
- Bardzo dziękuję organizacjom pozarządowym. Bez Was nie było by zmiany mentalności i tych 75% społeczeństwa, które jest przekonane o potrzebie wprowadzenia zakazu - powiedziała posłanka Katarzyna Piekarska z Koalicji Obywatelskiej.

Jej zdaniem w obecnym Sejmie jest możliwe osiągnięcie porozumienia ponad politycznymi podziałami i uchwalenie ustawy wprowadzającej zakaz. Miałby on wejść w życie po kilkuletnim vacatio legis tak, aby hodowcy mogli się przebranżowić i spłacić kre...
Pozostało 61% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
20. kwiecień 2024 08:56