StoryEditor

Debata „Piątka dla zwierząt – skutki ustawy dla hodowców i branży mięsnej”

Nowelizacja ustawy o ochronie zwierząt, zwana potocznie „Piątką dla zwierząt” wywołała istną burzę w całej branży rolnej. Rolnicy protestują, politycy dyskutują, a co o potencjalnych skutkach tej ustawy sądzą przedstawiciele branżowych związków i organizacji rolniczych? O tym rozmawiamy teraz podczas naszej internetowej debaty.
06.10.2020., 17:10h

Ile może stracić polski eksport drobiu i wołowiny? Gdzie rolnicy będą mogli sprzedawać bydło mięsne? Jakie skutki ekonomiczne dla polskich gospodarstw wywoła „Piątka dla zwierząt”? Jaki plan działania mają organizacje branżowe, by przekonać parlamentarzystów do zmian w projekcie tej ustawy? Ile na tej ustawi straci branża mięsna? Na te i wiele innych pytań będziemy chcieli usłyszeć odpowiedzi od naszych gości. A zaproszenie do udziału w tej debacie pt. „Piątka dla zwierząt – skutki ustawy dla hodowców i branży mięsnej” przyjęli:

  • Dariusz Goszczyński – dyrektor Krajowej Rady Drobiarskiej – Izby Gospodarczej
  • Jacek Zarzecki – prezes Polski Związek Hodowców i Producentów Bydła Mięsnego
  • Jerzy Wierzbicki – prezes Polski Związek Producentów Bydła Mięsnego
  • Witold Choiński – prezes Związku Polskie Mięso

Moderatorem dyskusji będzie redaktor naczelny top agrar Polska Karol Bujoczek. Transmisja naszej debaty odbędzie się w środę 7. października o godz. 18:00 na naszym profilu na Facebook’u. Zachęcamy do oglądania!Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
29. maj 2024 18:22