StoryEditor

Dymisja wiceministra rolnictwa Zbigniewa Babalskiego

Dotychczasowy Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Zbigniew Babalski złożył dziś na ręce premiera Mateusza Morawieckiego rezygnację z pełnionej funkcji – poinformowała Polska Agencja Prasowa.
28.06.2018., 15:06h
Przyczyn rezygnacji nie podano do wiadomości. Możemy jednak przypuszczać, że ta decyzja jest związana z ostatnią zmianą na stanowisku ministra rolnictwa. Niewykluczone, że nowy szef resortu Jan Krzysztof Ardanowski chce mieć na stanowisku swojego zastępcy kogoś bliżej z nim współpracującego.

Zbigniew Babalski był zastępcą poprzedniego ministra Krzysztofa Jurgiela od grudnia 2015 roku. Jego głównym zadaniem od początku było nadzorowanie prac nad nowelizacją ustawy o kształtowaniu ustroju rolnego, która uchwalono w kwietniu 2016 roku.

W MRiRW nadzorował Departament Bezpieczeństwa Żywności i Weterynarii, Departament Gospodarki Ziemią, Departament Hodowli i Ochrony Roślin oraz Departament Nadzoru Właścicielskiego. Był dwukrotnie pełnomocnikiem rządu. Najpierw ds. kształtowania ustroju rolnego, a potem ds. utworzenia Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa, który powstał we wrześniu 2017 roku z połączenia Agencji Nieruchomości Rolnych i Agencji rynku Rolnego.

W styczniu 2018 roku po dymisji wiceminister Ewy Lech przejął jej obowiązki.

Zbigniew Babalski jest także od 2007 roku posłem na Sejm RP z ramienia Prawa i Sprawiedliwości. Pochodzi z Ostródy, gdzie był Radnym Rady Miejskiej i Burmistrzem. W swoim dorobku zawodowym ma także funkcję Wojewody Olsztyńskiego i Wojewody Warmińsko-Mazurskiego oraz Radnego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Pracował także w olsztyńskim oddziale regionalnym ANR, gdzie w latach 2006-2007 pełnił funkcję dyrektora.

oprac. bcz na podst. MRiRW
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
10. grudzień 2023 22:01