StoryEditor

Sejm nie wysłucha informacji premiera nt. suszy rolniczej

Rząd nie jest przygotowany do udzielenia pomocy poszkodowanym przez suszę rolnikom i unika dyskusji na ten temat – tak opozycja podsumowuje odrzucenie przez PiS wniosku, aby premier Mateusz Morawiecki przedstawił podczas jutrzejszego posiedzenia Sejmu informacje o suszy rolniczej.
26.06.2018., 14:06h
Opozycja chciała, aby wykorzystać zbliżające się jutrzejsze posiedzenie Sejmu do wysłuchania informacji rządu na temat szczegółów pomocy jaka będzie udzielona rolnikom w związku z suszą.

PiS nie przyjął wniosku Platformy Obywatelskiej o rozszerzenie porządku obrad nadzwyczajnego posiedzenia Sejmu o punkt dotyczący informacji premiera o pomocy dla rolników poszkodowanych w wyniku klęski suszy. To bardzo ważny temat, którego unika PiS i nie chce o nim rozmawiać. Rząd określił suszę jako ekstremalną, ale o konkretnej pomocy dla rolników nie chce rozmawiać w Sejmie – mówiła na dzisiejszej konferencji prasowej Dorota Niedziela z Platformy Obywatelskiej.

Posłów opozycji zaniepokoiły słowa wiceministra Jacka Boguckiego, który podczas spotkania z rolnikami 20 czerwca miał powiedzieć, że z „budżetu państwa może nie starczyć środków dla każdego poszkodowanego gospodarstwa, dlatego pomoc będzie skierowana do tych gospodarstw, które będą w najgorszej sytuacji”. Ich zdaniem przeczy to wypowiedziom premiera i nowego ministra rolnictwa, którzy przekonywali, że rząd nie zostawi rolników samym sobie, a pomoc będzie ponadstandardowa....
Pozostało 55% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
08. grudzień 2023 22:30