StoryEditor

NIK: Budżet rolny na plus

Najwyższa Izba Kontroli pozytywnie ocenia wykonanie budżetu przez ministerstwo rolnictwa za 2017 r. Przy okazji sejmowej debaty nad finansami resort rolnictwa poinformował, że być może już we wrześniu dwukrotnie wzrośnie limit pomocy de minimis. 
24.06.2018., 18:06h
Jak co roku Najwyższa Izba Kontroli dokładnie przyjrzała się wydatkom resortu rolnictwa oraz podległym mu instytucjom. Wnioski są dla rządu pozytywne. Zarówno jeżeli chodzi o wydatki krajowe, jak i unijne. 
- Najwyższa Izba Kontroli oceniła pozytywnie wykonanie budżetu państwa w 2017 r. w częściach, których dysponentem był Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi –poinformował posłów wicedyrektor Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi NIK Grzegorz Brzostek.

Więcej na paliwo rolnicze

Podczas dyskusji przedstawiciele organizacji rolniczych dopytywali o stopień wykorzystania pieniędzy na paliwo rolnicze.
- Jeśli chodzi o dopłaty do paliwa rolniczego to z roku na rok ilość środków wydawanych na ten cel rośnie – zapewnił wiceminister Jacek Bogucki, który wyjaśnił, że wydano nawet więcej niż planowano. Początkowo w planie budżetowym przeznaczono na ten cel 860 mln zł. Ale ostatecznie  wydatki skoczyły do 895 mln zł. 

Nieatrakcyjne kredyty

Resort rolnictwa poinformował posłów, że kłopotliwe staje się wykorzystanie pieniędzy na kredyty preferencyjne dla rolnictwa. Wszystko przez zmieniająca się sytuację rynkową.
- System...
Pozostało 64% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
03. grudzień 2023 20:39