StoryEditor

Dzień strażaka

- Oddajecie siebie, służąc ludziom i Ojczyźnie w sposób najbardziej szlachetny z możliwych, nie oczekując za to zapłaty. Dlatego nasze strażackie święto jest tym piękniejsze, że dotyczy ludzi o wielkich rycerskich sercach, którym możemy wyrazić ogromną wdzięczność i podziw - pisał do druhów Waldemar Pawlak, prezes Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.
05.05.2019., 09:05h
Z okazji Dnia Strażaka (4.04.2019) życzenia do strażaków skierował Waldemar Pawlak, prezes Zarządu Głównego ZOSP RP oraz Komendant Główny PSP gen. bryg. Leszek Suski.

- Warto zauważyć, że środki europejskie wspierały zakup sprzętu dla straży pożąrnej ponad 700 mln zł, który przyczynił się do poprawy bezpieczeństwa. Dziękujemy szczególnie strażakom-ochotnikom. Dziś straż pożarna może dojechać na miejsce w ciągu 15 minut. Chcemy, by czas reakcji skrócić do 5 minut, by wszystkie jednostki ochotnicze były w systemie krajowym - mówił Pawlak.

- Z okazji Dnia Strażaka i 15. rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej życzę Druhnom i Druhom wszelkiego dobra, satysfakcji w działaniu i spełnienia w życiu. Strażackim Rodzinom i Przyjaciołom przekazuję życzenia szczęścia i wielu pomysłów do radości. Wszystkim nam życzliwości, jedności i braterstwa - pisał prezes Zarządu ZOSP RP do strażaków.

Życzenia z okazji Dnia Strażaka złożył także Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej gen. bryg. Leszek Suski.

- Każdego dnia strażacy zawodowi i ochotnicy realizują coraz trudniejsze i wciąż bardziej odpowiedzialne zadania. Każde z tych zadań motywuje do podejmowania kolejnych wyzwań, do jeszcze większego wysiłku i ofiarności. Wizerunek polskiego strażaka niezmiennie od wielu lat cieszy się społecznym zaufaniem. Ten pozytywny obraz straży pożarnej w oczach opinii publicznej kształtują funkcjonariusze zawodowi i druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych, jest on dziełem ich determinacji, codziennego trudu i entuzjazmu. [...] Życzę Wszystkim Celebrującym dzisiejsze święto wszelkiej pomyślności, wytrwałości, zadowolenia z wypełnianych obowiązków służbowych oraz społecznych, a Państwa najbliższym wyrozumiałości i rodzinnego ciepła - napisał gen. bryg. Leszek Suski.

dkol na podst. osp.pl
Fot. OSP
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. maj 2024 01:00