StoryEditor

IMGW-PIB: weekend bez tropikalnych upałów?

  Końcówka tego tygodnia – wg prognoz synoptyków – nie będzie już tak upalna. Od soboty ma być nieco chłodniej, na wschodzie jeszcze upalnie z przelotnymi opadami i burzami. W niedzielę w całej Polsce spodziewana jest temperatura poniżej 30°C.
29.06.2022., 09:06h

Sprawdź, jaka szykuje się pogoda w najbliższy weekend, aby dobrze zaplanować prace polowe. 

  •    Piątek, 1.07: zachmurzenie małe i umiarkowane, okresami duże. Miejscami przelotne opady deszczu, lokalnie burze. Bez opadów na wschodzie kraju. Temperatura maksymalna od 29°C do 36°C; ok. 22°C nad morzem. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy do 65 km/h.
  •   Sobota, 2.07: zachmurzenie umiarkowane, miejscami duże, na wschodzie i południu przelotne opady deszczu, miejscami burze, również z gradem. Temperatura maksymalna od 23°C do 33°C; nad morzem od 20°C do 22°C. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, tylko na wschodzie zmienny. W czasie burz wiatr w porywach do 70 km/h.
  •   Niedziela, 3.07: zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Na południowym wschodzie miejscami przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 23°C do 29°C. Wiatr słaby, z kierunków zachodnich, na południu północny.

__________

oprac.: kp
źródło: IMGW-PIB

Fot. Kolasińska

Karol Pomeranek
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
02. grudzień 2023 14:16