StoryEditor

Jakie priorytety ma nowy pełnomocnik ministra rolnictwa ds. ochrony zwierząt?

Czipowanie psów, uregulowanie funkcjonowania schronisk dla zwierząt oraz kompromis w sprawie hodowli zwierząt futerkowych. To priorytety jakie postawił sobie do realizacji nowy pełnomocnik ministra rolnictwa ds. ochrony zwierząt.
16.07.2020., 16:07h
- Zwierzęta nie mają barw politycznych i należy się im dobre prawo. Podjąłem te wyzwanie by zwierzęta były lepiej chronione. Na pewno w wielu dziedzinach nie będę się zgadzał z ministrem Ardanowskim, ale jesteśmy tu po to, aby dyskutować i żebyśmy wspólnie znaleźli dobry consensus – powiedział na początku konferencji prasowej Wojciech Albert Kurkowski pełnomocnik ministra rolnictwa ds. ochrony zwierząt.

A. Kurkowski zapowiedział powołanie zespołu ekspertów, w którym zasiądą zarówno przedstawiciele organizacji pro-zwierzęcych jaki i organizacji rolniczych. Za priorytet swoich działań uznał wprowadzenie przepisów o znakowaniu zwierząt.

Czipowanie jest jednym z ważniejszych tematów. Tak, żebyśmy wiedzieli kto jest właścicielem zwierzęcia. Niezbędna jest również szersza kastracja zwierząt nie-hodowlanych. Jeżeli psy nie spełniają warunków hodowlanych lub też właściciel nie chce ich hodować to te zwierzęta powinny być wykastrowane. Jest to pierwszy krok na drodze do zapobiegania bezdomności zwierząt – powiedział Albert Kurkowski.

Takie kierunek prac poparł minister rolnictwa, który powiedział, że takie rozwiązanie po...
Pozostało 58% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
19. kwiecień 2024 10:16