StoryEditor

Koniec epoki rzezi – kolejna absurdalna inicjatywa obywatelska

Komisja Europejska zgodnie z decyzją wykonawczą 2022/712 z dnia 27 kwietnia 2022 r. przyjęła wniosek o rejestrację europejskiej inicjatywy obywatelskiej „End The Slaughter Age” – Koniec epoki rzezi. To obok „End Of The Cage Age” kolejna inicjatywa, która bezpośrednio uderza w rolnictwo, a dokładniej w hodowlę zwierząt. Teraz 1 mln podpisów wystarczy, aby dyskusja na dobre się rozpoczęła.   
23.05.2022., 11:05h

Poważnym problemem staje się środowisko aktywistów prozwierzęcych i proekologicznych, którzy wywierają presję na politykę i decyzje administracyjne zarówno Komisji Europejskiej, ale i rządów. Warto się temu zagadnieniu przyjrzeć, nim znów będzie za późno.

– Jesteśmy atakowani za emisję, za produkcję rakotwórczego mięsa, a hodowcy są bezpodstawnie oskarżani, że w okrutny sposób traktują zwierzęta. To trzy linie wywierania presji na polityków, którzy stanowią prawo – wymieniał Jerzy Wierzbicki podczas jednego ze spotkań BovINE. Świetna w obecnej sytuacji byłaby kontrinicjatywa obywatelska "Koniec znęcania się nad hodowcami". 

Gdy utworzono inicjatywę „Koniec epoki klatkowej” wydawało się, że niemożliwe jest to, aby o przyszłości hodowli zwierząt decydowały osoby, które nie znają jej realiów. Tymczasem hodowla poszła naprzód, gdyż zapotrzebowanie na mięso z roku na rok rosło, wraz z zamożnością społeczeństwa. Mięso stało się jednym z podstawowych produktów na każdym stole i nie świadczy o bogactwie, ale o sytym posiłku i braku głodu. Wiele dzieci nie ma styczności z wiejskim podwórkiem, gdzie rosół robi ...

Pozostało 86% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
05. grudzień 2023 22:08