StoryEditor

Koniec problemów ze zużytymi foliami, siatkami i sznurkami? Ruszy specjalny program zbierania odpadów

Program usuwania foli oraz innych odpadów pochodzenia rolniczego będzie rozszerzony na teren całego kraju obiecuje ministerstwo środowiska. Jego budżet wyniesie 100 mln zł, dzięki czemu zebranych zostanie 200 tys. ton śmieci.
18.09.2019., 10:09h
Resort środowiska podsumował dzisiaj pilotażowy program „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”, który był realizowany przez Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w 7 gminach na terenie powiatów ostrowskiego i ostrołęckiego. Gminy łącznie złożyły wnioski o dofinansowanie na łączną kwotę ponad 406 tys. zł.

- W związku z większą ilością odebranych odpadów łączna kwota ta została zwiększona do ponad 570 tys. zł. Efektem zrealizowanych działań jest zagospodarowanie ponad 1156 ton odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag – powiedział Henryk Kowalczyk minister środowiska.

Tak duże zainteresowanie skłoniło resort środowiska do podjęcia decyzji o zmianie programu pilotażowego na ogólnopolski. - Pilotaż programu zbierania i unieszkodliwiania foliowych opakowań wypadł bardzo pomyślnie, dlatego zdecydowaliśmy, że zostanie on wdrożony na terenie całego kraju - poinformował szef resortu środowiska. Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczy na ten cel 100 mln zł ze swoich środków. Tak, aby masa o...
Pozostało 63% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
06. grudzień 2023 18:50