Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Koniec rozmów – będzie protest rolników w Warszawie!

16.05.2018

Drukuj

Koniec rozmów – będzie protest rolników w Warszawie!

Artykuł dostępny

Rozmowy ostatniej szansy nie przyniosły żadnych efektów. Trzyosobowa delegacja rolników reprezentujących Unią Warzywno-Ziemniaczaną została wczoraj przyjęta przez ministra rolnictwa Krzysztofa Jurgiela.

r e k l a m a– Chcemy jasno powiedzieć, że straciliśmy pół dnia na rozmowę, która w ogólne nie powinna się odbywać. Dzisiaj jesteśmy już całkowicie przekonani, że nie dostrzegamy dobrej woli w ministerstwie rolnictwa. Na sprawy, które podnosimy od dwóch miesięcy, dzisiaj minister otwiera oczy i udaje zdziwionego jak mówimy o karach za jakieś przestępstwa czy innych rzeczach – relacjonował po wyjściu z resortu rolnictwa Michał Kołodziejczak z Unii Warzywno-Ziemniaczaną.

Będzie ogólnopolski protest

Oznacza to, że protest odbędzie się 23 maja w Warszawie na placu Defilad, a następnie uczestnicy przemaszerują pod Kancelarię Premiera, gdzie będą chcieli przekazać swoje postulaty. Ponieważ protest ma mieć charakter ogólnopolski organizatorzy tworzą teraz nową listę żądań, które będą odzwierciedlać oczekiwania rolników z całej Polski.

– Minister Jurgiel podczas spotkania chciał przedstawić nam jakiś raport, ale my nie oczekujemy jako rolnicy raportów, tylko działań. Ministerstwo nie ma ochoty w systemowy sposób rozwiązać problemu. Niestety, jest to bardzo przykre, że jedyny sposób w jaki to można zrobić to manifestować na drodze i czekać, aż ktoś w końcu zrobi porządek w ministerstwie rolnictwa  – dodał M. Kołodziejczak.  

Głos w telewizji publicznej

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel przyznał wczoraj wieczorem, że spotkał się z rolnikami z komitetu organizacyjnego protestu. Zapewnił, że problemy zna i ich rozwiązanie jest priorytetem.

Polecany artykuł

Nowe centrum Grimme w Turcji– Jest problem na naszym rynku, który jest zalewany warzywami z innych części Europy, często gorszej jakości i są tutaj przepakowywane. To jest w najbliższym czasie do uregulowania. Podjąłem zdecydowane działania, aby zmienić przepisy dotyczące kar za niewłaściwe działanie na rynku owoców i warzyw, tzn. zły towar, złe naklejki czy inne wymagania fitosanitarne. To jest do uregulowania, bo produkcję mamy dobrą. To jest moje zadania, które w najbliższym czasie będę zrealizować – powiedział na antenie TVP INFO Krzysztof Jurgiel.   wk

Fot. Łuczak
Czytaj także:
Jurgiel: Decyzja rządu w sprawie budowy płotu będzie pozytywna

Polecane dla Ciebie:

article icon

Rynek świń: Ile jeszcze można wytrzymać?

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii