StoryEditor

Koniec z bezprawnymi wtargnięciami aktywistów na teren gospodarstw

W australijskim stanie Wiktoria działacze na rzecz dobrostanu zwierząt już wkrótce będą musieli płacić wysokie grzywny za bezprawne wtargnięcia na teren gospodarstw rolnych.
10.12.2021., 15:12h
Ustawa, która wejdzie w życie od 2022 roku przewiduje wysokie kary grzywny dla niechcianych intruzów: 1272 dolarów (806 euro) grzywny dla pojedynczej osoby i 8178 dolarów (5 182 euro) dla organizacji. 

Nie wyczerpuje to jednak zakresu możliwych kar, które obejmują maksymalne grzywny w wysokości 10 904 A$ (6909 euro) dla osób fizycznych i 54 522 A$ (34 545 euro) dla organizacji za poważne przestępstwa. 

Nowe przepisy mają zniwelować znaczące ryzyko biobezpieczeństwa, jakie mogą stanowić wykroczenia popełniane przez aktywistów. Wysokie grzywny mają również pełnić funkcję odstraszającą, gdyż w przeszłości osoby naruszające teren gospodarstwa rolnego były czasami karane grzywną w wysokości zaledwie symbolicznego 1 dolara australijskiego.
 

Koniec z bezprawnym nękaniem


Jak podaje jeden z portali branżowych, tak zwani obrońcy praw zwierząt wielokrotnie nękali rolników w stanie Wiktoria. Wówczas zastraszali rodziny farmerów, kradli żywy inwentarz i zakłócali działalność gospodarczą. 

- Rolnicy powinni mieć możliwość wykonywania swojej pracy bez obaw, że zostaną zaatakowani przez obrońców praw zwierząt. Tego rodzaju manifestacje są bardzo stresujące dla rolników i ich rodzin, a także zagrażają bezpieczeństwu biologicznemu zwierząt, które aktywiści rzekomo chronią - podkreśliła minister rolnictwa stanu Wiktoria Mary-Anne Thoma.

- Nadszedł czas, że działacze na rzecz dobrostanu zwierząt otrzymają odpowiednie grzywny za wtargnięcie na teren gospodarstw rolnych - powiedziała prezes Regionalnego Związku Rolników Emma Germano. Jej zdaniem, jest to również zgodne z oczekiwaniami społeczeństwa, ponieważ bezprawne wtargnięcia nie są właściwą formą protestu.

Źródło: AgE
Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. luty 2024 01:38