StoryEditor

Koronawirus: Rolnicy – uważajcie na siebie!

Od kilku dni słowo „koronawirus” nie schodzi  z ust ludzi na całym Świecie. U nas w Polsce w ciągu tygodnia życie zmieniło się diametralnie. I choć ludziom na wsi, także rolnikom, łatwiej ograniczyć kontakty w skupiskach ludzi, to jednak musicie bardzo uważać, by maksymalnie ograniczyć ryzyko zarażenia siebie i bliskich.
15.03.2020., 13:03h
Wydawać by się mogło, że rolnicy - mieszkańcy wsi są w o wiele lepszej sytuacji, bo w dużych skupiskach ludzkich aż tak często nie przebywają. Ale tak się może wydawać komuś, kto myśli, że rolnicy tylko pracują w polu, w swojej zagrodzie i przebywają wyłącznie w domu. I choć faktycznie kontakty międzyludzkie są rzadsze niż mieszkańców miasteczek czy miast, to jednak rolnicy nie są odcięci od świata.

Dzieci chodzą do szkoły, jeździ się po zakupy, załatwia sprawy urzędowe, spotyka ze znajomymi. Rolnicy też jeżdżą na wakacje, na narty. Także w tym roku nie zabrakło rolników, którzy na narty pojechali do Włoch czy Austrii, a także w inne regiony świata. Rolnicy funkcjonują na rynkach, odbierane jest mleko, sprzedawane tuczniki, bydło na rzeź, brojlery, jaja, warzywa, owoce, pieczarki – te kontakty, normalne w życiu gospodarczym – nagle zostaną mocno zachwiane, a może wręcz zerwane.

Bioasekuracja siebie


Każdy musi chronić siebie i bliskich. Co do tego nikt już dzisiaj nie ma wątpliwości. Jeszcze na początku minionego tygodnia można było usłyszeć, że „ten cały koronawirus to niepotrzebna panika”. Ale z każdym dnie...
Pozostało 88% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 16,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Karol Bujoczek
Autor Artykułu:Karol Bujoczek Redaktor naczelny top agrar Polska
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. listopad 2023 14:16