StoryEditor

Ukraina zamknie granicę z Polską przez koronawirusa?

W obawie przed koronawirusem Ukraina zamierza zamknąć swoje granice, również te z Polską. Jeśli tak się stanie, Ukraińcy, którzy mieli przyjechać do pracy do polskich gospodarstw, po prostu nie dojadą.
12.03.2020., 17:03h
Spory niepokój zapanował u wielu polskich rolników – producentów owoców i warzyw –  po doniesieniach zza wschodniej granicy. Godzinę temu ukraiński rząd poinformował, że zamierza zamknąć ok. 70 proc. przejść granicznych.

- Zmniejszenie liczby punktów kontrolnych wynika z potrzeby wzmocnienia kontroli epidemiologicznej. Ale na ten moment żaden punkt nie został zamknięty – czytamy w rządowym komunikacie.

Nieoficjalnie wiadomo, że chodzi także o przejścia na odcinku z Polską.
Próbowaliśmy ustalić, czy wszystkie przejścia z Polską zostaną zamknięte i na jak długo, jednak nie uzyskaliśmy dokładnej odpowiedzi.

- Taka decyzja jeszcze nie zapadła. Oficjalne informacje zostaną opublikowane niezwłocznie po ich podjęciu - powiedział nam rzecznik ukraińskiej służby granicznej Andriy Demchenko.

Ale polscy rolnicy, a zwłaszcza sadownicy już boją się, że zostaną całkiem bez rąk do  pracy.

- Jestem pewien, że zamkną granicę z nami. A za dwa tygodnie miało przyjechać do mnie dwóch Ukraińców do nawożenia i pielenia truskawek. Jeżeli ich nie będzie, nie wyobrażam sobie kto wykona te prace – mówi nam pan Kazimierz spod Czerwińska nad Wisłą.  ...
Pozostało 21% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Top Agrar
Autor Artykułu:Top Agrar
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
18. maj 2024 15:32