StoryEditor

KOWR: nadal są środki na udzielanie kredytów rolnikom – zobacz warunki!

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa informuje, że posiada dostępne środki finansowe na zaciąganie przez rolników indywidualnych pożyczek z Zasobu Własności Rolnej Skarbu Państwa.
27.04.2021., 09:04h

Pożyczki KOWR mają na celu wsparcie rozwoju obszarów wiejskich. Można je przeznaczyć na inwestycje w produkcję roślinną, zwierzęcą, hodowlę oraz przetwórstwo rolno-spożywcze.

Z takiego kredytu może skorzystać gospodarstwo rodzinne nie przekraczające 300 ha powierzchni użytków rolnych, a maksymalna kwota pożyczki to 500 tys. zł, natomiast wymagany wkład własny do 20% inwestycji. 

Warunkiem uzyskania pożyczki jest złożenie wniosku do Oddziału Terenowego KOWR, posiadanie zdolności kredytowej oraz płynności finansowej, wniesienie wkładu własnego oraz wpłata opłaty prowizyjnej w wysokości 1% pożyczki. 

Jak zaznacza KOWR, oprocentowanie pożyczek jest zmienne. Okres spłaty wynosi 6 lat, z możliwością wydłużenia do 10 lat. Raty mogą być miesięczne, kwartalne lub roczne. 
Warto wiedzieć, że pożyczka z KOWR nie może być przyznana na spłatę innych kredytów, inwestycje finansowane z udziałem środków EFROW. 

Więcej informacji znajdziesz TUTAJ 


oprac. dkol na podst. KOWR
Fot. Kolasińska

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
05. grudzień 2023 22:02