StoryEditor

Kujawsko-Pomorskie Dni Pola w Minikowie już w ten weekend! Jakie atrakcje?

6 i 7 lipca 2024 roku Kujawsko Pomorrski Ośrodek Doradztwa Rolniczego razem z Politechniką Bydgoską im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich organizuje Kujawsko-Pomorskie Dni Pola w Minikowie. Jakie atrakcje przygotowali organizatorzy?
05.07.2024., 09:38h

KPODR w Minikowie jak co roku ma plan zaprezentować bogatą ofertę firm, instytucji i organizacji zaopatrujących polskie rolnictwo w rozwiązania techniczne, technologiczne i organizacyjne w zakresie rolnictwa. 

- To wydarzenie inspirowane chęcią prezentacji w jednym miejscu bogatej oferty firm zaopatrujących polskie rolnictwo w środki do produkcji polowej. Dla rolników przygotowaliśmy ponad 15 ha demonstracji prezentacji i pokazów, a co za tym idzie ponad 500 obiektów demonstracyjnych, w tym blisko 400 odmian roślin uprawnych. W Minikowie podczas Dni Pola odbywa się praktyczna prezentacja działania nawozów, środków ochrony roślin, preparatów mikrobiologicznych i innych mających wpływ na jakość i wielkość plonów. Swoją ofertę na terenie kolekcji odmian zaprezentuje 54 wystawców - wymienia organizator. 

Pokazy zielonkowe w Minikowie

W Minikowie po raz drugi odbędą się pokazy pracy maszyn zielonkowych, ponadto organizatorzy przygotowali demonstrację uproszczonych systemów uprawy wiodących producentów maszyn rolniczych.

Odbędą się Pokazy zielonkowe INTER-VAX z firmą SAMASZ, podczas których można będzie obserwować pracę ciągników Zetor w połączeniu z polskimi maszynami zielonkowymi marki SaMasz. Specjalnie na pokazy pracy ciągników i maszyn zielonkowych w pobliżu poletek demonstracyjnych założone zostały trwałe użytki zielone. Materiał siewny mieszanek traw dostarczyła jedna ze specjalistycznych firm nasiennych, które w trosce o prezentowane odmiany były systematycznie nawadniane z wykorzystaniem nowoczesnej samojezdnej, kropelkowej deszczowni.

- Każdego roku zainteresowaniem odwiedzających cieszy się kolekcja roślin zielarskich oraz kolekcja roślin uprawianych w systemie rolnictwa ekologicznego - podaje KPODR w Minikowie. 

Ciekawym punktem programu targów będzie możliwość zwiedzenia prototypowej mobilnej instalacji agrofotowoltaicznej pracującej na terenie Rolniczego Zakładu Doświadczalnego Politechniki Bydgoskiej. Do tego w trakcie wydarzenia odbędą się zajęcia warsztatowe: Jak uprawiać zioła?, Właściwości i zastosowanie ziół oraz Obrazowanie spektralne z wykorzystaniem dronów w rolnictwie.

Targi Rolno-Przemysłowe 

Kujawsko-Pomorskie Dniach Pola będą połączone z Międzynarodowymi Targami Rolno-Przemysłowymi AGRO-TECH i Regionalną Kujawsko-Pomorską Wystawą Zwierząt Hodowlanych.

- Międzynarodowe Targi Rolno-Przemysłowe AGRO-TECH są specjalistyczną wystawą skierowaną zarówno dla producentów rolnych jak i ekspertów z branży rolnej oraz do wszystkich, którym bliski jest temat rolnictwa. Każdego roku bierze w nich udział około 300 wystawców krajowych i zagranicznych, prezentujących sprzęt i asortyment niezbędny w każdym gospodarstwie rolnym. Od wielu lat jest to wystawa dedykowana przede wszystkim rolnikom stawiającym na nowatorskie rozwiązania w swoich gospodarstwach. Dzięki bogatej propozycji wystawców reprezentujących wszystkich liczących się producentów nie tylko ciągników i maszyn rolniczych, wyposażenia budynków inwentarskich, ale pozostałych środków do produkcji rolnej takich jak: nawozy, chemia rolnicza, pasze, genetyka, hodowla roślin czy budownictwo rolnicze i odnawialne źródła energii - podkreśla organizator. 

Wszelkie aktualności i informacje o wydarzeniu można na bieżąco śledzić w mediach społecznościowych Ośrodka oraz na stronie internetowej https://agro-tech-minikowo.pl

Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych

Podczas targów odbędzie się Regionalna Kujawsko-Pomorska Wystawa Zwierząt Hodowlanych, a na niej zobaczycie bydło mleczne, bydło ras mięsnych owce, kozy i drób.
Podczas wydarzeń targowych w Centrum Konferencyjnym Transferu Wiedzy i Innowacji im. Leona Janty-Połczyńskiego odbędzie się debata pn. „ROLNICTWO DZIŚ I JUTRO” na temat 20 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej z planowanym udziałem przedstawicieli: instytucji rolnych, firm, zaproszonych gości.

Dni Pola w Chrząstowie

- 7 lipca (niedziela) zapraszamy do udziału w Dniu Pola w Stacji Doświadczalnej Oceny Odmian w Chrząstowie - wydarzeniu towarzyszącym targom AGRO-TECH. Podczas wizyty będzie można zobaczyć doświadczenia porejestrowe z odmianami zbóż jarych i ozimych, rzepaku i roślin bobowatych. Do dyspozycji będą także specjaliści prowadzący doświadczenia, którzy zapewnią fachową wiedzę na temat odmianoznawstwa i uprawy roślin. Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy do Stacji w godzinach od 8.00 do 17.00 - zachęca do udziału organizator. 

Dorota Kolasińska
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska Redaktorka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
24. lipiec 2024 20:13