Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Kwalifikacje rolnicze niezbędne do premii dla młodych rolników

Obrazek

Od tego roku wzrasta kwota bezzwrotnej premii dla młodych rolników w ramach PROW na lata 2014–2020. To aż o 50% więcej w porównaniu z rokiem ubiegłym.

Jan Beba20 maja 2019, 12:00

Aż 150 tys. zł bezzwrotnej pomocy na ułatwienie startu młodym rolnikom, to nie lata gratka dla wielu następców polskich gospodarstw. W tegorocznym naborze zwiększono wartość pomocy, ale nie zmieniono wymogu dotyczącego kwalifikacji rolniczych. Kto nie zdobył jeszcze odpowiedniej wiedzy i zaświadczenia ją potwierdzającego, a chciałby „załapać się” na premię może skorzystać z oferty dokształcania.

Specjalne kursy rolnicze zdobyć można bez większych trudności w różnych ośrodkach szkoleniowych i dydaktycznych. Z ciekawą propozycją dla młodych rolników wychodzi Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Jednostka organizuje kolejną edycję studium podyplomowego Agrotronika.

Sposobem uzupełnienia wykształcenia rolniczego, odbycia praktyki zawodowej i przygotowania biznesplanu jest ukończenie studiów podyplomowych Agrotronika, realizowanych na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu już od 2017 r.

Studia są odpłatne i realizują łącznie 230 godzin wykładów, ćwiczeń i praktyk z produkcji roślinnej i zwierzęcej. Ukończone SP-A spełniają więc wymagane przepisami 150 godzin zajęć związanych z działalnością rolniczą, a zatem wraz ze świadectwem absolwenci uzyskują kwalifikacje rolnicze. Łącznie planowanych jest 13 zjazdów w systemie weekendowym sobota-niedziela.

Rekrutacja jest ciągła (od 20 maja 2019), a ze względu na limit miejsc o przyjęciu decyduje kolejność zgłoszenia. Nie ma limitu wiekowego, zatem zarekrutować może się każdy zainteresowany nowoczesną techniką rolniczą. Przypomnijmy, że wnioski można składać od 31 maja do 29 czerwca 2019 r.

Szczegóły i rejestracja.Picture of the author
Autor Artykułu:Jan Beba
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)