Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Lubelszczyzna: Rolnicy kontra minister rolnictwa w sprawie sytuacji na rynku zbóż

Obrazek

Kryzys na rynku zbóż i przywóz ziarna z Ukrainy to nadal temat nr 1 dla rolników, zwłaszcza z województw graniczących z z naszym wschodnim sąsiadem. Rolnicy z Lubelszczyzny od tygodni alarmują, że do Polski trafiają ogromne ilości zboża, rzepaku i kukurydzy, które powinny jechać dalej do Europy i w Świat, ale zapełniają polskie magazyny wywierając presję na obniżki cen skupu w kraju. Dziś rolnicy chcieli porozmawiać o tym problemie z wicepremierem i ministrem rolnictwa Henrykiem Kowalczykiem, który odwiedził woj. lubelskie.

Bartłomiej Czekała5 stycznia 2023, 21:20
Rolnicy czekali na ministra Kowalczyk już rano w miejscowości Suchodoły, gdzie miał się pojawić w jednej z firm. czekali, ale nie sami. Wkrótce na miejsce przyjechało kilkudziesięciu funkcjonariuszy Policji, którzy zabezpieczali teren przejazdu limuzyny ministra i legitymowali niektórych rolników.
Rolnikom z AgroUnii nie udało się porozmawiać z wicepremierem, który pojechał do Puław na spotkanie z pracownikami Państwowego Instytutu Weterynaryjnego - Polskiego Instytutu Badawczego w Puławach. A następnie z pracownikami Instytutu Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa - Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach. Z pracownikami obu tych instytutów wicepremier rozmawiał m. in. o wzroście wynagrodzeń. O godz. 18:00 w Szkole Podstawowej w Wilkowie odbyło się spotkanie ministra Kowalczyka z rolnikami, na które weszło kilku działaczy AgroUnii z Michałem Kołodziejczakiem. Spotkanie nie było transmitowane, dlatego jego przebieg znamy tylko z relacji rolników z AgroUnii, którzy opublikowali po zakończeniu spotkania z wicepremierem film, który zamieszczamy poniżej. Z ich relacji wynika, że głównym tematem był import ziarna z Ukrainy i sytuacja na krajowym rynku zbóż. Ale nie zgadzali się oni z tezami, które wygłaszał podczas potkania minister Henryk Kowalczyk.
Źródło: AgroUnia, MRiRW


Picture of the author
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)