Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Małopolska: Rolnik wyciągnięty spod traktora. Wezwano śmigłowiec LPR!

Obrazek

Do mrożącego krew w żyłach wypadku doszło na polu w Kasince Małej. Podczas prac polowych ciągnik stoczył się ze skarpy i przygniótł 59-letniego rolnika. Na miejsce wezwano lotnicze pogotowie ratunkowe.

Karol Pomeranek12 września 2022, 15:20
Do zdarzenia w tej położonej w województwie małopolskim, w powiecie limanowskim, w gminie Mszana Dolna miejscowości doszło 8 września tuż przed godziną 13:00. 

Mężczyzna wyciągnięty spod traktora

Jak relacjonuje nam st. bryg. Tomasz Pawlik, zastępca komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, podczas prac polowych pokonujący wzniesienie traktor nagle stoczył się ze skarpy

– Gdy dotarliśmy na miejsce kierujący nim mężczyzna był już wyciągnięty spod ciągnika rolniczego i ratownicy medyczni udzielali mu pierwszej pomocy

Na polu lądował śmigłowiec LPR

Choć 59-letni rolnik był przytomny, ratownicy medyczni podjęli decyzję o wezwaniu na miejsce karetki lotniczego pogotowia ratunkowego, którą następnie poszkodowany został przetransportowany do szpitala.

Dochodzenie w sprawie przyczyn zdarzenia na polu w Kasince Małej prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Limanowej. W akcji ratowniczej i zabezpieczenia miejsca wypadku brały udział dwa zastępy strażaków – z limanowskiej Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej limanowskiej oraz ochotnicy z Kasinki Małej.

Fot. Pixabay


Picture of the author
Autor Artykułu:Karol Pomeranek
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)