Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Wypadki rolnicze>

Małopolska: ciągnik przejechał 46-letniego mężczyznę

Obrazek

We wtorek, około godziny 9.30, w Wierzbicy, w gminie Radziemice, doszło do wypadku. Na polu znaleziono 46-latka, a obok niego ciągnik w rowie. Mężczyzna w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala. Jak doszło do zdarzenia?

 

Dorota Kolasińska5 sierpnia 2022, 11:45

Tragiczny wypadek na polu w powiecie proszowickim

Trwa najważniejszy czas w roku dla rolników. Zanim gospodarze będą cieszyć się zebranymi plonami, muszą wykonać ogrom pracy na polach. Ta zawsze niesie ryzyko poważnego wypadku.  

Tragiczny w skutkach okazał się wtorkowy poranek dla 46-letniego mężczyzny pracującego na polu w Wierzbicy, o którego życie walczyli medycy, proszowiccy strażacy oraz załoga Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działania służb pozwoliły przetransportować poszkodowanego do szpitala w Krakowie. Stan rolnika jest ciężki.

Kierowca przejechał się sam ciągnikiem?

Na miejscu zdarzenia służby ratownicze znalazły leżącego na polu mężczyznę nie dającego żadnych oznak życia. Niedaleko od poszkodowanego, w rowie, leżał traktor.
Obrażenia traktorzysty wskazują, że został on przejechany przez ciągnik rolniczy. Okolicznością wypadku miało być czyszczenie maszyny. Są to jednak tylko wstępne domysły. Jak w rzeczywistości miałoby do tego dojść, na ten moment nie wiadomo. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi proszowicka policja.

To już drugi podobny wypadek rolniczy w Małopolsce. Wcześniej do podobnego zdarzenia doszło w Nowym Sączu.

Tragiczny w skutkach przypadek z Wierzbicy to już drugi w ostatnim czasie, kiedy to pojazd rolniczy przejechał po kierującym. Pod koniec lipca, również w Małopolsce, 55-letni kombajnista znalazł się pod kołami własnego kombajnu, którym to jeszcze kilka chwil wcześniej kierował. 

opr. Justyna Glapiak

Fot. PSP ProszowicePicture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)