StoryEditor

Minister Robert Telus gasi pożary w rolnictwie na Tik Toku. Sami oceńcie czy dobrze...

Minister rolnictwa Robert Telus w ubiegłym tygodniu podsumował 100 dni swojego urzędowania w MRiRW. Podczas specjalnej konferencji prasowej wymienił liczne działania, inicjatywy i sukcesy, które udało mu się w tym czasie zrealizować. Szef resortu rolnictwa jest także bardzo aktywny w mediach społecznościowych, zwłaszcza na Tik Toku. W Internecie szczególnie zauważalny jest film, w którym Robert Telus pokazuje jak gasi pożary w polskim rolnictwie. Zobaczcie i oceńcie sami.
24.07.2023., 15:07h
Dla każdego polityka media społecznościowe to dobry i szybki kanał komunikacji z wyborcami, sympatykami i generalnie wszystkimi użytkownikami danego kanału. Twitter, Facebook, Instagram czy Tik Tok - to najpopularniejsze social media, w których politycy chwalą się swoimi sukcesami, spierają z oponentami, czy po prostu zwracają się do członków swoich społeczności internetowych. Także minister rolnictwa Robert Telus korzysta z social media i to nie tylko za pośrednictwem oficjalnych kanałów Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi, lecz także posiada własne konta sygnowane swoim imieniem i nazwiskiem.

Minister gasi pożary w rolnictwie

Ostatnie podsumowanie 100 dni urzędowania w resorcie było dla Roberta Telusa okazją do tego by się pochwalić swoimi dokonaniami. Można je różnie oceniać, ale jednego nie można mu odmówić - jest niezwykle aktywnym politykiem. Dużo czasu spędza w terenie na spotkaniach z rolnikami, działaczami, innymi politykami czy po prostu mieszkańcami wsi. Także czas spędzany w Warszawie wykorzystuje bardzo aktywnie - wystarczy śledzić oficjalne kanały MRiRW by zobaczyć jak bardzo napięty jest grafik i plan każdego dnia ministra Telusa.

Ale minister postanowił być także bardzo aktywny w social mediach. Zwłaszcza w zdobywającej ostatnio coraz większą popularność platformie Tik Tok. Tam na kanale Robert Telus minister wrzuca krótkie filmy pokazujące jego aktywność i działania. Ostatnio znajdziemy tam film pokazujący przyjazd i powitania z ministrami rolnictwa 5 państw przyfrontowych, podziękowania dla premiera Mateusza Morawickiego za deklarację o tym, że Polska - nawet mimo zakazu KE - nie otworzy granic na zboże z Ukrainy po 15 września br., czy swoje podsumowanie 100 dni w fotelu ministra.
@robert.telus Gościłem dzisiaj ministrów i przedstawicieli pięciu państw przyfrontowych: Bułgarii, Rumunii, Słowacji, Węgier. Rozmawialiśmy o sytuacji na rynkach rolnych wynikających z agresji Rosji na Ukrainę oraz ustaliliśmy możliwe działania w celu zapewnienia uczciwych warunków konkurencji w kontekście przyszłego członkostwa Ukrainy w UE #porozumienie #zgoda #jedność #poland #slovakia #bulgaria #romania #hun#ukraine #stopwar #ue #freeukraine ♬ Pirates Of The Caribbean - Main Theme - He‘s A Pirate - Geek Music


@robert.telus Mówili, że nie dam rady.???? Po stu dniach urzędowania czas pochwalić się sukcesami mojej pracy ???? #polska#sukces#pomoc#rolnicy#roberttelus ♬ Epic Music(842228) - Pavel

@robert.telus Po 1️⃣5️⃣ września zboża z Ukriany nie wjadą do POLSKI! Tak bronimy interesu i bezpieczeństwa narodowego. #mocnyprzekaz #polska #zboże #granica #rolnik #ukraina #interesnarodowy #wolność ♬ Winner - Lux-Inspira


Jednak największą burzę w sieci zdobył krótki film na Tik Tok, w którym minister na jednym z lokalnych festynów pokazuje w jaki sposób gasi pożary w polskim rolnictwie. Najpierw zwraca się do swoich widzów, a następnie odbezpiecza gaśnicę, obraca się wokół własnej osi i wypuszcza zawartość gaśnicy w powietrze. Na filmie widać jeszcze jak wydobywająca się z gaśnicy substancja gaśnicza opada na ministra.

Burza w social mediach po publikacji filmu ministra Telusa z gaśnicą

Czy to jest bezpieczne? Czy przesłanie o skutecznym rozwiązywaniu problemów w rolnictwie musiało zostać tak zwizualizowane? To pytanie do ministra i jego doradców oraz asystentów. Film zniknął z kanału ministra na Tik Tok, ale w Internecie nic nie ginie. Film został już pobrany i jest cały czas udostępniany przez różnych użytkowników, w tym polityków i dziennikarzy z bardzo różnymi komentarzami. Większość z nich jest negatywna. Nie będę ich cytować, tylko wklejam poniżej, a każdy niech je sam oceni.
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
04. grudzień 2023 10:37