StoryEditor

Najbezpieczniejsze gospodarstwo w Polsce

Rozstrzygnięto konkurs na najbezpieczniejsze gospodarstwo w kraju. Kto stanął na podium?
28.09.2017., 13:09h
Podsumowanie XV już edycji ogólnopolskiego konkursu “Bezpieczne Gospodarstwo Rolne 2017” odbyło się w czasie XIX Międzynarodowej Wystawy Rolniczej Agro Show 2017 w Bednarach.
Na uroczystej gali zaprezentowano rozwiązania i osiągnięcia rolników, które miały zwiększyć bezpieczeństwo gospodarstw i przedsiębiorstw rolnych.

Zasady konkursy

Celem konkursy jest przede wszystkim zwiększenie bezpieczeństwa pracy na roli. Cel ma być osiągnięty dzięki mniejszej liczbie wypadków i przypadków chorób zawodowych, poprawie warunków pracy i życia na wsi a także działaniach na rzecz ochrony życia i zdrowia w praktyce rolniczej.

W konkursie mogły wziąć udział wszystkie gospodarstwa na terenie Polski, a także przedsiębiorstwa rolne.

To już piętnasta edycja konkursu, który cieszy się sporym zainteresowaniem. We wszystkich edycjach wzięło udział ponad 18 tysięcy rolników indywidualnych i 1,2 tysiąca przedsiębiorców.

Laureaci konkursu  
        

W kategorii przedsiębiorstw rolnych nagrodę przyznano dwóm zakładom:
  • Ośrodkowi Hodowli Zarodowej Osięciny Sp. z o.o.
  • Kutnowskiej Hodowli Buraka Cukrowego Sp. z o.o.


W kategorii gospodarstw indywidualnych przyznano następujące nagrody:

  • Za najbardziej bezpieczne gospodarstwo 2017 w Polsce nagrodzono Beatę i Piotra Kondrackich z miejscowości Górne w województwie lubelskim. Rolnicy za swój wkład w zwiększenie bezpieczeństwa na wsi otrzymali nagrodę ufundowaną przez KRUS - ciągnik Ursus C-380.


  • Drugie miejsce zajęło gospodarstwo Doroty i Kazimierza Dąbrowskich z Dębowca w województwie podkarpackim. Nagrodę pieniężną dla rolników finansowało MRiRW.

  • Trzecie miejsce w tej kategorii zajął Arkadiusz Parkitn z Konieczek w województwie śląskim, którego nagrodę także ufundowało MRiRW.


  • Główny Inspektor Pracy przyznał nagrodę specjalną za stosowanie innowacyjnych rozwiązań zwiększających bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie Alicji, Waldemarowi i Arkadiuszowi Przygodzińskim z Dąbrowy Biskupiej w województwie Kujawsko-pomorskim.

al
fot. MRiRW
Aneta Lewandowska
Autor Artykułu:Aneta Lewandowska Redaktorka portalu topagrar.com, zootechnik, specjalistka w zakresie hodowli zwierząt
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
28. kwiecień 2024 17:17