Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

NIK skontroluje walkę z suszą i gospodarowanie gruntami Skarbu Państwa

Obrazek

Najwyższa Izba Kontroli zaplanowała prace dla Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi. W planach na 2020 r. uwzględniono kontrolę przeciwdziałania suszy i prawidłowość gospodarowania gruntami rolnymi należącymi do Skarbu Państwa.  

Dorota Kolasińska29 stycznia 2020, 15:40
Najwyższa Izba Kontroli zaplanowała działania kontrolne dla Departamentu Rolnictwa i Rozwoju Wsi na najbliższy rok. Wśród nich znalazła się kontrola z wykonania zadań mających na celu przeciwdziałanie niedoborom wody w rolnictwie i podjęto skuteczną i efektywną walkę z suszą.

Zapewne rolnicy mają już na ten temat wyrobioną opinię, w szczególności jeśli chodzi o opóźnienia w płatnościach, bo już w grudniu skończyły się na to działanie pieniądze, o których pisaliśmy TUTAJ.
a rolnicy, którzy nie dostali pieniędzy w 2019 r., będą musieli na nie cierpliwie poczekać. Niestety pojawiły się także inne problemy. Wyników kontroli dotyczącej suszy możemy się spodziewać w kwietniu br. 

Kolejnym działaniem, które zaplanował NIK na ten rok, będzie kontrola zgodności dotycząca gospodarowania gruntami rolnymi Skarbu Państwa na obszarach parków narodowych oraz przyznawanie płatności w ramach wspólnej polityki rolnej. Pytanie na jakie spróbuje odpowiedzieć Najwyższa Izba Kontroli brzmi „Czy prawidłowo gospodarowano gruntami rolnymi Skarbu Państwa w parkach narodowych oraz czy prawidłowo przyznawano płatności w ramach wspólnej polityki rolnej na obszarach parków narodowych i krajobrazowych?

Na wynik tej kontroli będzie trzeba poczekać dłużej, gdyż planowana data jej przeprowadzenia to styczeń 2021 roku. 

dkol


Picture of the author
Autor Artykułu:Dorota Kolasińska
Pozostałe artykuły tego autora

Masz pytanie lub temat?Napisz do autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)