Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

NSZZ RI „Solidarność” – trzy dni protestów na granicy Polska - Ukraina

Obrazek

NSZZ RI „Solidarność” 12 kwietnia rozpocznie trzydniowy protest na granicy polsko-ukraińskiej. Akcje protestacyjne będą miały miejsce również w innych województwach, w tym samym celu: rolnicy sprzeciwiają się niekontrolowanemu napływowi zbóż z Ukrainy.

Patrycja Bernat7 kwietnia 2023, 10:33
NSZZ RI „Solidarność” w oficjalnym komunikacie poinformowała, że dnia 12 kwietnia br. o godzinie 10.00 rozpocznie się trwający trzy dni protest w miejscowości Okopy (gmina Dorohusk, powiat chełmski, woj. lubelskie).Protest ma trwać do 14 kwietnia do godziny 23.59. Rolnicy w całej Polsce łączą swoje siły w jednym celu, aby sprzeciwić się niekontrolowanemu napływowi zboża z Ukrainy na teren Unii Europejskiej, co przekłada się na destabilizację na rynku zbóż i powoduje trudną sytuację ekonomiczną rolników.

Rolnicy podczas protestu zapowiadają, blokowanie drogi krajowej nr 12 na wysokości skrzyżowania z drogą 816 łącznie z drogami serwisowymi.
Akcje protestacyjne odbędą się także w tych województwach:
  • 13 kwietnia -Zachodniopomorska Rada Wojewódzka Solidarności Rolników Indywidualnych kontynuuje protest w Szczecinie. W ten dzień Szczecin ponownie będzie zablokowany przez kolumny ciągników, rozpoczęcie zgromadzenia zaplanowane jest na godzinę 11.00 na placu Solidarności.

  • 13 kwietnia Dolnośląska Rada Wojewódzka NSZZ RI „Solidarność” organizuje protest z przejazdem kolumny ciągników z miejscowości Kostomłoty w kierunku Środy Śląskiej, przez drogę krajową 94, a także zgromadzenie na parkingu samochodów ciężarowych przy drodze krajowej 94 w miejscowości Juszczyn. Rozpoczęcie zaplanowane jest na godzinę 11.00.


Przypomnijmy co działo się parę dni temu w Szczecinie: Symboliczne ukrzyżowanie rolnika było pokłosiem, jak twierdzi Oszukana Wieś, zerwania porozumienia zawartego podczas rolniczego okrągłego stołu przez Henryka Kowalczyka i zaostrzeniem protestu. Rolnicy po raz kolejny czują się oszukani.Obecna sytuacja jest według organizatorów winą zarówno Unii Europejskiej, obecnego rządu, braku obrony krajowego rynku przed oligarchami oraz komorników, którzy niedługo przyjdą do gospodarstw na wschodzie Polski.

Czytaj więcej: Oszukana Wieś protestuje w Czerniczynie: mocna symbolika obecnej sytuacji rolników


Bernat Patrycja
fot: Protest Rolników FacebookPicture of the author
Autor Artykułu:Patrycja Bernat
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)