StoryEditor

NSZZ RI „Solidarność” – trzy dni protestów na granicy Polska - Ukraina

NSZZ RI „Solidarność” 12 kwietnia rozpocznie trzydniowy protest na granicy polsko-ukraińskiej. Akcje protestacyjne będą miały miejsce również w innych województwach, w tym samym celu: rolnicy sprzeciwiają się niekontrolowanemu napływowi zbóż z Ukrainy.
07.04.2023., 10:04h
NSZZ RI „Solidarność” w oficjalnym komunikacie poinformowała, że dnia 12 kwietnia br. o godzinie 10.00 rozpocznie się trwający trzy dni protest w miejscowości Okopy (gmina Dorohusk, powiat chełmski, woj. lubelskie).Protest ma trwać do 14 kwietnia do godziny 23.59. Rolnicy w całej Polsce łączą swoje siły w jednym celu, aby sprzeciwić się niekontrolowanemu napływowi zboża z Ukrainy na teren Unii Europejskiej, co przekłada się na destabilizację na rynku zbóż i powoduje trudną sytuację ekonomiczną rolników.

Rolnicy podczas protestu zapowiadają, blokowanie drogi krajowej nr 12 na wysokości skrzyżowania z drogą 816 łącznie z drogami serwisowymi.
Akcje protestacyjne odbędą się także w tych województwach:
  • 13 kwietnia -Zachodniopomorska Rada Wojewódzka Solidarności Rolników Indywidualnych kontynuuje protest w Szczecinie. W ten dzień Szczecin ponownie będzie zablokowany przez kolumny ciągników, rozpoczęcie zgromadzenia zaplanowane jest na godzinę 11.00 na placu Solidarności.

  • 13 kwietnia Dolnośląska Rada Wojewódzka NSZZ RI „Solidarność” organizuje protest z przejazdem kolumny ciągników z miejscowości Kostomłoty w kierunku Środy Śląskiej, przez drogę krajową 94, a także zgromadzenie na parkingu samochodów ciężarowych przy drodze krajowej 94 w miejscowości Juszczyn. Rozpoczęcie zaplanowane jest na godzinę 11.00.


Przypomnijmy co działo się parę dni temu w Szczecinie: Symboliczne ukrzyżowanie rolnika było pokłosiem, jak twierdzi Oszukana Wieś, zerwania porozumienia zawartego podczas rolniczego okrągłego stołu przez Henryka Kowalczyka i zaostrzeniem protestu. Rolnicy po raz kolejny czują się oszukani.Obecna sytuacja jest według organizatorów winą zarówno Unii Europejskiej, obecnego rządu, braku obrony krajowego rynku przed oligarchami oraz komorników, którzy niedługo przyjdą do gospodarstw na wschodzie Polski.

Czytaj więcej: Oszukana Wieś protestuje w Czerniczynie: mocna symbolika obecnej sytuacji rolników


Bernat Patrycja
fot: Protest Rolników Facebook

Patrycja Bernat
Autor Artykułu:Patrycja Bernat Redaktorka portalu topagrar.pl, specjalistka ds. rynku nawozów i uprawy roślin
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
27. luty 2024 21:47