StoryEditor

Ogromny pożar w porcie w Gdyni – spłonęło kilkadziesiąt tysięcy ton pszenicy i soi!

W Gdyni ugaszono już pożar magazynu zboża przy ul. Indyjskiej 1, należącego do Bałtyckiego Terminalu Zbożowego. Trwa ustalanie przyczyn wybuchu tego pożaru. Nieoficjalnie mówi się o samozapłonie.
05.03.2020., 13:03h
Pożar wybuchł nad ranem. Od razu do akcji skierowano 30 zastępów strażaków z Gdańska, Gdyni i Wejherowa, których wspierał także statek gaśniczy. Akcja gaśnicza była bardzo skomplikowana i wymagała specjalnych środków ostrożności, ponieważ pożar mocno naruszył konstrukcję metalowo-drewnianego dachu hali zbożowej nr 17. Dodatkowo wokół tej hali znajduje się kilkanaście innych budynków i strażacy robili wszystko, by ogień nie rozprzestrzenił się na nie.

Jak informuje portal trojmiasto.pl, ok godz. 10:45 pożar został ugaszony. Hala numer 17 doszczętnie spłonęła, a w niej znajdowało się kilkadziesiąt tysięcy ton soi i pszenicy. Na miejscu trwa już sprzątanie pogorzeliska.

Na specjalnej konferencji prasowej zorganizowanej o godz. 12:00 Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygardier Tomasz Komoszyński poinformował, że akcja gaśnicza była bardzo skomplikowana i dodatkowo w pierwszej fazie gaszenia pożaru strażacy mieli niewystarczające zaopatrzenie wodne. Potwierdził też, że hala nr 17 wraz z wyposażeniem spłonęła doszczętnie, a sprawę wybuchu pożaru będzie wyjaśniać komisja wewnętrzna Zarządu Morskiego Portu w Gdyni.

Sprzątanie pogorzeliska potrwa jeszcze kilkanaście godzin.

oprac. bcz

Źródło: trojmiasto.pl
Fot. trojmiasto.pl
Bartłomiej Czekała
Autor Artykułu:Bartłomiej Czekała Redaktor naczelny portalu topagrar.pl, dyrektor PWR online
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
25. luty 2024 06:51