StoryEditor

Europejskie Forum Rolnicze 2020: chroniąc rośliny, chronisz życie

Europejskie Forum Rolnicze w Jasionce k. Rzeszowa odbędzie się już za 2 tygodnie! Jednym z głównych tematów tego spotkania będą innowacyjne metody oraz technologie ochrony roślin.
04.03.2020., 19:03h

Chroniąc rośliny – chronisz życie” to hasło przewodnie obchodzonego w 2020 Międzynarodowego Roku Roślin. Zdrowe rośliny to nie tylko jakościowo dobre plony, ale także narzędzie w walce z niekorzystnymi zmianami klimatu, deficytem wody i erozją gruntów.

Jak te założenia przełożyć w praktyce, tak aby nie stwarzać zagrożenia dla ludzi, owadów oraz różnorodności biologicznej? Podczas Europejskiego Forum Rolniczego, które odbędzie się w dniach 20-21 marca br. zostaną przybliżone nie tylko najważniejsze założenia Międzynarodowego Roku Zdrowia Roślin, ale także innowacyjne rozwiązania w sektorze środków ochrony roślin i nawozów wykorzystywane w UE oraz na świecie. Eksperci poruszą także kwestie rozwoju narzędzi cyfrowych wspomagających prace polowe, znaczenie integrowanej ochrony roślin w ograniczaniu presji na środowisko i ochronie bioróżnorodności, a także problematykę ochronę roślin w obliczu zmian klimatycznych.


Co więcej?

Podczas Forum w Jasionce, oprócz dyskusji o najnowszych osiągnięciach technologicznych w zakresie ochrony roślin, przewidziano także debaty nad najważniejszymi zagadnieniami dot. rolnictwa i produkcji rolno-spożywczej w 2020. Jak co roku wydarzenie rozpocznie się od debaty nt. Wspólnej Polityki Rolnej UE, w której udział weźmie m. in. Janusz Wojciechowski, komisarz UE ds. rolnictwa. Wśród poruszanych tematów znajdzie się m.in. cyfryzacja obszarów wiejskich i Rolnictwo 4.0, a także problematyka zarządzania zasobami wodnym na terenach wiejskich oraz szanse dla producentów i przetwórców rolnych wynikające z otwierających się rynków wschodnich.

Ponadto oprócz udziału w dyskusjach, uczestnicy Forum będą mogli zapoznać się z najnowszymi technologiami oraz innowacjami m.in. w zakresie jakości produkcji rolnej, ograniczania jej negatywnego oddziaływania na środowisko, a także jej finansowania oraz obniżania kosztów. W ramach ekspozycji nowoczesnych rozwiązań dla rolnictwa swoje produkty i usługi przedstawią, m.in. producenci nasion rolniczych, hodowcy bydła i trzody, dostawcy usług i sprzętu dla rolnictwa, firmy z sektora finansów i ubezpieczeń, paliw oraz branży nawozowo-chemicznej.

Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objął Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi RP – Jan Krzysztof Ardanowski oraz Minister Cyfryzacji – Marek Zagórski.

Więcej szczegółów oraz rejestracja na www.forum-jasionka.pl

Dominika Mulak
Autor Artykułu:Dominika Mulak Dziennikarka portalu topagrar.pl
Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
13. czerwiec 2024 22:14