Reklama zniknie za 11 sekund

r e k l a m a
PARTNER
r e k l a m a
Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Okazja na zakup taniego paliwa? Uważaj - to mogą być oszuści!

Obrazek

Niezwykłego pecha miał ostatnio rolnik z woj. warmińsko-mazurskiego, który skusił się na taką właśnie okazję. Lecz okazało się, że zamiast zbiornika wypełnionego olejem napędowym kupił zbiornik z wypełniony …wodą!

Donata Kosicka10 lipca 2019, 12:19
Okazyjną cenę za 1000 l zbiornik oleju napędowego ropy zaoferowało mu dwóch nieznajomych mężczyzn w wieku 30 i 50 lat. Gospodarz skusił się na taką okazję, ponieważ cena 1 litra ropy była ponad 1 zł na litrze niższa niż w handlu hurtowym.  Jak został oszukany? Oszuści wykazali się dużym sprytem. Mieli dwa zbiorniki, jeden z ropą, a drugi z wodą. Uśpili czujność gospodarza pokazując mu tylko zbiornik z ropą zapewniając go o jej doskonałej jakości.

Oszuści, żeby do końca swojego procederu nie budzić uśpionej czujności rolnika dokonali z nim wszystkich de facto fikcyjnych formalności, po czym ich drogi się rozeszły. Mężczyźni odjechali w nieznanym kierunku, a zadowolony rolnik wrócił do domu ciesząc się z okazyjnego zakupu. Problem pojawił się wtedy kiedy zorientował się, że w zbiorniku zamiast ropy jest zwykła woda. Natychmiast powiadomił o całej sprawie Policję.

Mężczyźni, którzy oszukali rolnika, poruszali się białym fiatem ducato i mieli ze sobą wózek widłowy, z pomocą którego mogli wyładować zbiornik z fałszywą zawartością pozostając przy tym do końca "profesjonalnymi handlowcami”.

Podobnie jak Policja apelujemy do wszystkich rolników, by nie dali się nabrać na podobne sztuczki handlowe. Jeśli jakaś sytuacja budzi Wasze podejrzenia, skontaktujcie się z najbliższym posterunkiem Policji.

Donata Kosicka-Dziechciarek
Fot. Łuczak (poglądowe)


Picture of the author
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)