Reklama zniknie za 11 sekund

Strona główna>Artykuły>Prawo>Aktualności>

Opolskie: zderzenie ciągnika rolniczego z pociągiem

Obrazek

Do wypadku, który mógł się zakończyć tragedią doszło w miejscowości Mirowszczyzna, gmina Rudniki, województwo opolskie. Doszło tam do zderzenia ciągnika rolniczego z pociągiem osobowym.

Donata Kosicka14 października 2019, 17:13
Dosłownie włos dzielił od śmierci 43-letniego kierowce ciągnika rolniczego, który wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy wprost pod pędzący pociąg osobowy. Wezwani na miejsce wypadku medycy szybko udzielili poszkodowanemu 43-latkowi pomocy medycznej i ze względu na ogólne obrażenia ciała przetransportowali go do szpitala. Na szczęście żaden z pasażerów pociągu osobowego nie odniósł obrażeń.

Na czas usuwania uszkodzonego traktora z przyczepą i elektrowozu znajdującego się na czele pociągu przejazd został zablokowany. Podróżujący składem pasażerowie musieli się przesiąść do autokaru.

Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy policji 43-letni mężczyzna kierujący ciągnikiem rolniczym z przyczepą najprawdopodobniej zbyt późno spostrzegł zbliżający się z dużą prędkością pociąg. Traktorzysta zaczął hamować, ale był już zbyt blisko przejazdu kolejowego i doszło do zderzenia.dkd
fot. OSP Jaworzno


Picture of the author
Autor Artykułu:Donata Kosicka
Pozostałe artykuły tego autora

Ważne Tematy

Polskie Wydawnictwo Rolnicze Sp. z o.o., ul. Metalowa 5, 60-118 Poznań. Akta rejestrowe przechowywane w Sądzie Rejonowym Poznań - Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu, VIII Wydziale Gospodarczym, KRS 0000101146, NIP 7780164903, REGON 630175513, kapitał zakładowy: 1.000.000 PLN.

Wszystkie prezentowane w ramach niniejszego portalu treści są własnością Polskiego Wydawnictwa Rolniczego Sp. z o.o., są zastrzeżone i chronione prawem autorskim, kopiowanie i dalsze rozpowszechnianie treści jest zabronione. (art. 25 ust. 1 pkt 1b ustawy z 4 lutego 1994 roku o prawie autorskim i prawach pokrewnych)