StoryEditor

Opóźnienie w dopłatach do materiału siewnego. Dlaczego ARiMR zwleka z wypłatami?

W styczniu powinna ruszyć wypłata dopłat należących się rolnikom za materiał siewny. Pieniądze nie trafiły jeszcze na konta zainteresowanych, mimo że wnioski składane były na przełomie maja i czerwca 2022 roku. Dlaczego Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zwleka z wypłatami?
18.01.2023., 13:01h

Poseł Stefan Krajewski z Polskiego Stronnictwa Ludowego z pytaniem w sprawie terminu wypłat środków finansowych z tytułu zużytego do siewu oraz sadzenia materiału siewnego zwrócił się do MRiRW.

- Wielu rolników spełniających określone wymagania złożyło wnioski o przyznanie tych środków w terminie, jednak wciąż nie otrzymali ich oni. Wiele osób zastanawia się nad powodem, dla którego biura Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zwlekają z wypłatami – napisał do MRiRW poseł S. Krajewski.

Problem z wypłatami dopłat wynikają z limitów pomocy de minimis?

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi w odpowiedzi przypomniało między innymi o istniejących unijnych przepisach, w których określony został limit skumulowanej pomocy de minimis w rolnictwie obejmujący 3 kolejne lata podatkowe.
Dla Polski taki limit został określony na poziomie 295 932 125 euro i przeliczany jest rok rocznie. Dlatego też, jeżeli przysługujący limit w danym roku kalendarzowym został wyczerpany, część przysługującego w trzyleciu limitu, dostępna będzie dopiero z początkiem kolejnego roku kalendarzowego.

Polska limity wykorzystała, kiedy uruchomione zostaną...

Pozostało 46% tekstu
Ten artykuł jest dostępny w Strefie Premium.
Czytaj i oglądaj bez ograniczeń! Zyskaj dostęp do Strefy Premium już za 19,90 zł za pierwszy miesiąc. Dla prenumeratorów dostęp gratis po zalogowaniu
Prenumeratorzy top agrar Polska mogą korzystać ze Strefy Premium za darmo! Kliknij, by dowiedzieć się, jak się zarejestrować.
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
22. maj 2024 13:50