StoryEditor

Otwarte Drzwi ośrodka doradczego w Częstochowie po raz 37!

XXXVII Dni Otwartych Drzwi Śląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Częstochowie to impreza  promocyjno-wystawiennicza, która odbędzie się w dniach 25-26 czerwca 2016 r., w siedzibie Oddziału w Mikołowie, ul. Gliwicka 85. Zobacz, co w programie!
24.05.2016., 11:05h

Nowinki dla rolników
Dni Otwartych Drzwi to impreza, która na stałe wpisała się w kalendarz imprez rolniczych na terenie województwa śląskiego, gdzie  spotkają się rolnicy, przedstawiciele instytucji z otoczenia rolnictwa, producenci i handlowcy z branży rolniczej i ogrodniczej.
Celem przedsięwzięcia jest zapoznanie producentów rolnych z nowościami  technologicznymi w zakresie produkcji roślinnej i zwierzęcej. 

Co będzie w programie?
W programie Dni Otwartych Drzwi przewidziano konferencję „Profilaktyka i bioasekuracja w gospodarce pasiecznej”, wystawę maszyn rolniczych, wystawę drobnego inwentarza, kiermasz roślin ozdobnych, kiermasz produktów pszczelich i sprzętu pasiecznego, kiermasz wyrobów rękodzieła. Przedsięwzięciu towarzyszyć będzie Międzynarodowy Dzień Spółdzielczości i Piknik Wieprzowy.

Co można zobaczyć?
Na 12 hektarowym polu doświadczalno-dydaktycznym w Paniowach można obejrzeć ok. 150 odmian roślin rolniczych (zboża, rośliny bobowate, kukurydza). W doświadczeniach  łanowych prezentowane są odmiany zbóż jarych i ozimych w dwóch wariantach technologii produkcji różniących się wysokością ponoszonych nakładów na nawożenie i ochronę roślin. Drugie pole doświadczalno-dydaktyczne przewidziane przez organizatorów Dni Otwartych Drzwi ośrodka doradztwa rolniczego w Częstochowie prezentuje rośliny ogrodnicze – warzywa, zioła, krzewy owocowe, rośliny ozdobne, trawy i rośliny energetyczne.   Oprac. ag

Aleksandra Galus
Autor Artykułu:Aleksandra Galus

redaktor, specjalista ds. automatyzacji treści

Pozostałe artykuły tego autora
Masz pytanie lub temat?Napisz do autora
POWRÓT DO STRONY GŁÓWNEJ
01. grudzień 2023 22:14