Ta strona używa cookie w celu lepszego dostosowania treści oraz dla celów statystycznych. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie. Możesz wyłączyć możliwość ich zapisu, zmieniając ustawienia Twojej przeglądarki.

Zgadzam się

Your browser version is not supported. Download the latest browers, or use other.

Zamknij

r e k l a m a

Partner portalu

Paweł Niemczuk stracił zastępcę – Jacek Kucharski odwołany

15.02.2019

Drukuj

Paweł Niemczuk stracił zastępcę – Jacek Kucharski odwołany

Artykuł dostępny

Jacek Kucharski w Głównym Inspektoracie Weterynarii pełnił funkcję Zastępcy Głównego Lekarza Weterynarii ds. Bezpieczeństwa Żywności Pochodzenia Zwierzęcego, ds. Pasz, Farmacji i Utylizacji oraz ds. Laboratoriów.od 1 kwietnia 2016 roku. Wówczas jego szefem był jeszcze poprzednik Pawła Niemczuka, czyli Włodzimierz Skorupski.

r e k l a m a

Resort rolnictwa i inspekcja weterynaryjna nie podały powodów odwołania Jacka Kucharskiego z funkcji. Możemy jedynie przypuszczać, że może mieć to związek z ostatnimi wydarzeniami dot. ujawnienia procederu uboju chorych krów w jednym z zakładów mięsnych k. Ostrowi Mazowieckiej i kontrolą unijnych inspektorów, która miała miejsce w ubiegłym tygodniu. Wyniki tej kontroli przedstawiono w poniedziałek w Brukseli, a Polska miała czas do piątku by się do nich ustosunkować.

Przypomnijmy, że jest to już drugi zastępca Pawła Niemczuka, który został odwołany ze stanowiska. W grudniu 2018 roku, po ujawnieniu importu wieprzowiny i żywca wieprzowego z czerwonych stref ASF na Litwie, pracę stracił Krzysztof Jażdżewski. Zastępcą Głównego Lekarza Weterynarii był nieprzerwanie od 2006 roku.

Polecane dla Ciebie:

article icon

Co zrobić ze zużytą folią kiszonkarską?

Czytaj

r e k l a m a

Komentarze (?)

r e k l a m a

więcej artykułów z tej kategorii